Кожен четвертий дрон в Україні «працює» в агрокомплексі

308
www.dronegenuity.com
Попит на сучасні технології у нас і в світі зростає, стверджують учасники конференції AgriTech

Розробники ПЗ для агрокомплексу орієнтуються на мобільні пристрої і готові запропонувати навіть шоломи віртуальної реальності для навчання. Про це та багато іншого розповіли в п’ятницю, 16 лютого, на конференції «AgriTech в Україні та світі: тренди, технологи, виклики» від інвестиційної компанії Chernovetskyi Investment Group.

На цьому заході експерти та представники українських технологічних компаній розповідали про розвиток аграрних інновацій.

Ідентичні пристрої від різних брендів і VR- шоломи для початківців фермерів

Засновник асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук поділився своїми враженнями від відвідин Agritechnica 2017 у німецькому Ганновері, найбільшої в світі виставки сільськогосподарської техніки.

На цій виставці він виділив для себе три ключові тренди:

1.

Більшість розробників програмного забезпечення для агросфери стали адаптувати свої продукти під смартфони та веб-платформи, відмовляючись від версій для ноутбуків та настільних комп’ютерів.

2.

Постачальники аграрних пристроїв відмовляються від власного виробництва, та передають його на аутсорсинг. Тому на Agritechnica 2017 було представлено багато практично ідентичних гаджетів від різних брендів.

3.

Розробники ПЗ для фермерів продають свої технології більшим компаніям.

Юрій Петрук також зазначив, що аграрні технології стають набагато дешевшими без втрати своєї якості.

Учасники виставки Agritechnica 2017 могли за допомогою VR-шолома погодувати корову, фото Юрія Петрука

На Agritechnica 2017 він виявив навіть шоломи віртуальної реальності. За словами засновника AgTech Ukraine, в майбутньому вони можуть використовуватися для навчання фермерів-початківців.

В Україні популярність дронів не поступається попиту на iPhone

Сьогодні досить великим попитом серед українських аграрних компаній користуються безпілотні літальні апарати (БПЛА) або дрони.

Як повідомив співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко, 25% дронів в Україні використовуються в сільському господарстві. В абсолютних цифрах це 2,5-3 тис. пристроїв.

Валерій Яковенко зазначив, що за останні три роки БПЛА подешевшали втричі. Зараз ціна якісних дронів для аграріїв коливається від $1 тис. до $15 тис. (залежно від функціонала).

За оцінками співзасновника DroneUA, у 2017-му Україна імпортувала БПЛА на суму $8,5- $9 млн (проти $5 млн у 2016-му).

У 2017-му експорт української агропродукції в Євросоюз виріс на 37% – до $5,8 млрд

У той самий час Валерій Яковенко заявив про серйозне зростання контрабанди на українському ринку дронів. Він пояснив це великою популярністю БПЛА в Україні, рівень якої можна порівняти з попитом на смартфони iPhone.

Попри велику популярність і зниження вартості дронів, тільки 10% українських аграрних компаній впроваджують в свою роботу сучасні технології. На думку Юрія Петрука, в найближчі три роки ця цифра не зміниться.

Розробники мають прислухатися до думки аграріїв

Одним з представників українського агросектора, який успішно впровадив у свою роботу БПЛА, є компанія «Сингента Україна», провідний виробник засобів захисту рослин та насіння.

Ця компанія вже експлуатує три дрона, а найближчим часом збирається закупити ще дев’ять бортів.

За словами керівника групи ТЕХЕКСПЕРТ «Сингента Україна» Олександра Зозулі, компанія використовує БПЛА як додаткове джерело збору необхідних даних з полів.

У той же час він зазначив, що продукти технологічних компаній не завжди виправдовують очікування аграріїв.

Олександр Зозуля впевнений, що для створення якісного пристрою або ПЗ для агросектора розробникам необхідно консультуватися з профільними фахівцями.

Як ми писали раніше, в Україні запрацювала платформа для розвитку агроінновацій AGRITECHUNIT.

А український агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» запустив акселератор аграрних інновацій.

 

Джерело: K.Fund Media
Поділитися: