Технології доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності вже вийшли за рамки «розумних» пристроїв технологічних корпорацій.
Наприклад, функція AR дозволяє клієнтам онлайн-ритейлерів «приміряти» товар перед покупкою, а VR-фільм став володарем «Оскара».
Виробники продуктів харчування і ресторатори також почали впроваджувати доповнену і віртуальну реальність в робочий процес.
Розробка інструментів AR і VR все ще вимагає великих витрат. Але вже сьогодні вони допомагають продуктовим компаніям і рестораторам кардинально поліпшити навчання персоналу, вивчення клієнтського досвіду і просування продукту.
1. Підвищує ефективність навчання персоналу
На підготовку якісних кадрів компаніям, як правило, доводиться витрачати багато часу і грошей.
У той же час, технології AR/VR дають можливість зняти з менеджерів завантаження при навчанні нових співробітників – новачки зможуть самостійно зануритися в робочу середу і купувати необхідні навички теоретично і на практиці.
Найбільший рітейлер Walmart за допомогою VR вчить співробітників справлятися зі святковим ажіотажем, а мережа ресторанів Honeygrow з США – правильно готувати локшину.
Доповнена реальність ефективна при підготовці майстрів по ремонту: вони можуть навчатися лагодити різні деталі, сидячи вдома.
Таким чином, AR/VR дозволяє бізнесу зробити систему навчання персоналу гнучкішою і охопити більш широке коло претендентів, з різним рівнем підготовки та майстерності.
2. Дарує клієнтам незвідані емоції
Сучасного споживача складно чимось здивувати. Це змушує бізнесменів постійно експериментувати з маркетингом, в тому числі, вдаючись до допомоги нових технологій.
Зокрема, ресторан SubliMotion на о. Ібіца (Іспанія) пропонує своїм клієнтам під час обіду стрибнути з парашутом в VR-шоломі від Samsung. А в оглядовій вежі Space Needle в Сіетлі (США) на висоті 160 м вирішили відкрити цілий VR-бар.
Coca-Cola в рамках різдвяної кампанії за допомогою AR в мобільному додатку знайомить клієнтів з віртуальним Сантою, а лондонський ресторан City Social використовує доповнену реальність в підставках для келихів.
Клієнт не просто п’є пиво і газовану воду, але і може «пограти» з віртуальною картинкою або поспілкуватися з Сантою.
Динамічний офіс: як львівський меблевий стартап використовує доповнену реальність
3. Робить продукти більш інтерактивними
Для залучення споживача в спілкування бізнес вже щосили використовує не тільки соцмережі, але й упаковки продуктів, сайти, тощо. Візуальні ефекти, які створює доповнена реальність, роблять звичайні товари більш зрозумілими і привабливими для споживачів.
Найбільший в світі виробник продуктів харчування Nestle створив на упаковці 26 млн своїх товарів AR-гру з персонажем з мультфільму «Ріо».
Українська мережа дискаунтерів АТБ цього року теж вирішила йти в ногу з часом і для новорічної акції вибрала дитячу книжку «Аліса в Країні див», герої якої оживають в доповненої реальності.
Як ми писали раніше, в мобільному додатку онлайн-рітейлера Amazon з’явилася функція AR View для перегляду товарів в доповненої реальності.
А виробник ігрових залів з віртуальною реальністю Dreamscape Immersive залучив $30 млн інвестицій, або на 50% більше від запланованого.