Корисний «вау-ефект»: як доповнена і віртуальна реальність змінює сферу громадського харчування

388
www.vr-expert.nl
Компанії можуть використовувати нові технології навіть для навчання персоналу

Технології доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності вже вийшли за рамки «розумних» пристроїв технологічних корпорацій.

Наприклад, функція AR дозволяє клієнтам онлайн-ритейлерів «приміряти» товар перед покупкою, а VR-фільм став володарем «Оскара».

Виробники продуктів харчування і ресторатори також почали впроваджувати доповнену і віртуальну реальність в робочий процес.

Розробка інструментів AR і VR все ще вимагає великих витрат. Але вже сьогодні вони допомагають продуктовим компаніям і рестораторам кардинально поліпшити навчання персоналу, вивчення клієнтського досвіду і просування продукту.

1. Підвищує ефективність навчання персоналу

virtual reality
www.trbimg.com

На підготовку якісних кадрів компаніям, як правило, доводиться витрачати багато часу і грошей.

У той же час, технології AR/VR дають можливість зняти з менеджерів завантаження при навчанні нових співробітників – новачки зможуть самостійно зануритися в робочу середу і купувати необхідні навички теоретично і на практиці.

Найбільший рітейлер Walmart за допомогою VR вчить співробітників справлятися зі святковим ажіотажем, а мережа ресторанів Honeygrow з США – правильно готувати локшину.

Доповнена реальність ефективна при підготовці майстрів по ремонту: вони можуть навчатися лагодити різні деталі, сидячи вдома.

Таким чином, AR/VR дозволяє бізнесу зробити систему навчання персоналу гнучкішою і охопити більш широке коло претендентів, з різним рівнем підготовки та майстерності.


2. Дарує клієнтам незвідані емоції

virtual reality
8vljjib9vr2sa1vn2210jznj-wpengine.netdna-ssl.com

Сучасного споживача складно чимось здивувати. Це змушує бізнесменів постійно експериментувати з маркетингом, в тому числі, вдаючись до допомоги нових технологій.

Зокрема, ресторан SubliMotion на о. Ібіца (Іспанія) пропонує своїм клієнтам під час обіду стрибнути з парашутом в VR-шоломі від Samsung. А в оглядовій вежі Space Needle в Сіетлі (США) на висоті 160 м вирішили відкрити цілий VR-бар.

Coca-Cola в рамках різдвяної кампанії за допомогою AR в мобільному додатку знайомить клієнтів з віртуальним Сантою, а лондонський ресторан City Social використовує доповнену реальність в підставках для келихів.

Клієнт не просто п’є пиво і газовану воду, але і може «пограти» з віртуальною картинкою або поспілкуватися з Сантою.

Динамічний офіс: як львівський меблевий стартап використовує доповнену реальність


3. Робить продукти більш інтерактивними

book and cartoon
i.ytimg.com

Для залучення споживача в спілкування бізнес вже щосили використовує не тільки соцмережі, але й упаковки продуктів, сайти, тощо. Візуальні ефекти, які створює доповнена реальність, роблять звичайні товари більш зрозумілими і привабливими для споживачів.

Найбільший в світі виробник продуктів харчування Nestle створив на упаковці 26 млн своїх товарів AR-гру з персонажем з мультфільму «Ріо».

Українська мережа дискаунтерів АТБ цього року теж вирішила йти в ногу з часом і для новорічної акції вибрала дитячу книжку «Аліса в Країні див», герої якої оживають в доповненої реальності.

Як ми писали раніше, в мобільному додатку онлайн-рітейлера Amazon з’явилася функція AR View для перегляду товарів в доповненої реальності.

А виробник ігрових залів з віртуальною реальністю Dreamscape Immersive залучив $30 млн інвестицій, або на 50% більше від запланованого.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: