Корисний лайфхак: як стати більш упевненим у своїх силах

302
У чому різниця між сильними і слабкими людьми і як на це впливає невербаліка

Розум змінює наше тіло. Напевно, ви також це помічали. Коли людина щаслива, у неї на обличчі з’являється посмішка, коли відчуває себе самотньою, то «обіймає» себе руками, коли не впевнена в собі ― опускає голову вниз. Все це невербаліка, зчитуючи яку, можна зробити багато висновків про співрозмовника.

Соціальний психолог Емі Кадді спільно з професором Колумбійського університету Даною Карні поставили собі питання:

«А чи може тіло змінити розум?»

Вони вирішили з’ясувати, чи впливає мова тіла на нашу думку про себе. Результатами дослідження Кадді поділилася на Міжнародній конференції TED.

«У чому відмінність сильних і слабких? Впливові люди більш агресивні, впевнені і оптимістичні. Вони більше ризикують і схильні думати абстрактно, ― каже психолог. ― Між сильними і слабкими людьми є також фізіологічні відмінності в двох основних гормонах: тестостероні ― гормоні лідерства, і кортизолі ― гормоні стресу. У сильних і ефективних лідерів ― високий рівень тестостерону і низький рівень кортизолу».

Щоб відслідкувати, як невербаліка впливає на настрій людини, Кадді й Карні провели невеликий експеримент. Вони попросили людей впродовж двох хвилин перебувати в сильних (руки в бік, голову вище) або слабких (зіщулитися, дивитися в підлогу) позах. Після цього учасники відповідали на питання стосовно впевненості в собі і здавали зразок слини, щоб можна було порівняти рівень тестостерону і кортизолу до і після експерименту.

Ось що з цього вийшло:

1

Близько 86% людей, що знаходилися в сильній позі, виявляли бажання ризикувати і тільки 60% тих, хто взяв слабку позу, захотіли це робити.

2

У людей сильних поз рівень тестостерону підвищується на 20%, а у людей слабких поз він знижується на 10%.

3

У людей сильних поз рівень кортизолу знижується на 25%, а у людей слабких поз він підвищується на 15%.

«Маленькі хитрощі можуть привести до великих змін. Перед наступною стресовою ситуацією станьте в сильну позу на дві хвилини в ліфті, у ванній кімнаті, біля вашого столу за закритими дверима. Налаштуйте мозок на щонайліпший розвиток подій. Нехай рівень тестостерону підвищиться, а кортизолу знизиться», ― радить Емі Кадді.

Поділитися: