Андрій Оністрат і Ко: 7 бізнесменів, які стали успішними влогерами

774
K.Fund Media
Як і навіщо підприємці заводять свої відеоканали

Бізнес іде в YouTube. Українські підприємці ходять або бігають одне до одного в гості із камерою Go pro. Запрошують на бесіду під мікрофон до ресторанів або коворкінгів.

K.Fund Media зібрав сім цікавих YouTube-влогів українських бізнесменів.

Андрій Оністрат, «Банкір, що біжить», 75,8 тис. абонентів

Батько п’ятьох дітей, екс-банкір Андрій Оністрат є одним із найвідоміших українських влогерів.

Зараз на його каналі багато мотивуючих відео, уроки правильного бігу та харчування, бесіди із банкірами, політиками, бізнесменами. Але за переглядами лідирують кілька відео, присвячених криптовалютам майбутнього.

Зараз Оністрат веде переговори про запис із велосипедистом Ленсом Армстронгом, боксерами Олександром Усиком та Василем Ломаченком, мріє поговорити із Ленноксом Льюїсом та шукає виходи на екс-президента України Віктора Януковича.

Андрій Оністрат. Minsk Startup Weekend

«Не хочу акцентувати тільки в сторону бізнесу або тільки в бік спорту. Канал дає мені нових людей та нові ідеї. Якщо ти впираєшся в стелю, потрібно розширювати інформаційний простір, отримувати натхнення від інших», – каже Оністрат.

За кількістю підписників «Банкір, що біжить» у своєму сегменті – спорт, бізнес, lifestyle – лідер в Україні. У його просування Оністрат вкладає від $0,5– $1 тис. на місяць на AdWords. Одним із найефективніших каналів просування він називає колаборації – обмін аудиторією та взаємну підписку.

За весь час існування каналу колишній банкір заробив тільки $600. «Я тільки недавно запустив канал монетизації», – пояснює Оністрат.

Одним із основних завдань на 2018 рік Оністрат називає збільшення глибини переглядів відео з 52% до 60% та збільшення кількості підписників до 500 тис.


Роман Кирилович, FranchTV, 33,7 тис. підписників

У жовтні 2017 року команда каналу FranchTV повністю видозмінила свою концепцію. Замість оповідей про франшизи та умови їх придбання тепер влогери знімають інтерв’ю із відомими бізнесменами.

Через три місяці після репозиціонування кількість підписників збільшилася вдвічі.

Роман Кирилович. youtube.com

«Один із принципів – треба вибирати героїв, яких знають. Зірки бізнесу, медійні обличчя, хто в чомусь себе проявив. Коли до Києва приїздив Максим Батиров, автор бестселеру «45 татуювань менеджера», ми записали передачу просто в автомобілі», – розповідає ведучий Роман Кирилович.

Команда проекту складається із шести осіб: журналісти із досвідом роботи в ділових ЗМІ, оператори, монтажери, продюсер.

На каналі є кілька нативних форматів. Наприклад, інтеграція в сюжет коштує від $0,5–2 тис.


Андрій Остапчук, Young Business Club, 20,3 тис. підписників

Андрій Остапчук, співвласник у Young Business Club – одній з найбільших спільнот молодих підприємців в Україні. На своєму каналі він розповідає про історії падіння та становлення бізнесменів, багато подорожує та бігає.

За його словами, клуб об’єднує 218 власників віком до 35 років.

Андрій Остапчук. Proman Ukraine

«Все почалося із прочитання книги «Ніколи не їж наодинці» Кейта Феррацці. Тоді створив свій перший клуб – молоді люди та студенти. Всього 340 чоловік. Потім познайомився із Сергієм Гайдайчуком і разом створили Young Business Club. Навколо мене були молоді люди, ідеї та гроші, а навколо Сергія були люди доросліші та багатші», – розповів Андрій.

Мета на цей рік – планує набрати 500 тис. підписників каналу.


Андрій Буренок, 14,7 тис. підписників

Співзасновник онлайн-сервісу для мандрівників TripMyDream Андрій Буренок веде свій канал на YouТube всього чотири місяці. Спеціалізація – подорожі та все, що із цим пов’язано. Буренок вважає, що виключно на бізнес-тематиці на YouТube велику аудиторію не зібрати, тому більше концентрується на прогулянках та гідах по містах світу.

«Основна стаття витрат – це монтаж. Він коштує від $100 до $200 за відео. Також користуємося Adwords, але орієнтуємося не на молодь, а на більш усвідомлену аудиторію, якої в YouТube ще насправді мало. А ще хороший спосіб просування – це конкурси. При цьому люди більше реагують на недорогі подарунки – футболку, блокнот, валізу. Коли ми розігруємо авіаквитки – люди не так залучаються, не вірять», – пояснює влогер-початківець.

Андрій Буренок. WoMo

У його випадку розкрутка каналу відбувається швидше, оскільки використовуються ресурси TripMyDream – це база підписників (100 тис.), канал в Telegram (12 тис.), сторінка у Facebook (146 тис.).

Протягом чотирьох місяців Буренок записав 30 відео, із них 20 вже опубліковано на каналі.

Зараз влогер зайнятий новим проектом «Ті, що переїхали», який незабаром стартує на його каналі. У дев’яти містах Європи планується зняти по дві історії, героями яких стануть люди, які все покинули на батьківщині та почали нове життя.


Андрій Федорів, FEDORIV VLOG, 8,5 тис. підписників

Відомий український маркетолог та засновник креативної компанії FEDORIV Андрій Федорів наприкінці серпня 2017 року створив влог-календар в режимі онлайн відео.

Він розповідає про маркетинг зсередини. Про те, як створюються та запускаються бренди, проводить бесіди із засновниками компаній, публікує відеозамальовки з масштабних та закритих івентів, ділиться лайфхаками з подорожей.

У випадку з Федорівим влоги – це можливість відчути всі переваги та недоліки Youtube для просування як себе, так і брендів.

Андрій Федорів. YouTube

«Я як фахівець не хочу бути дилетантом і говорити про те, на чому не розуміюся і чого взагалі не пробував. Багато консультантів схожі на двох хлопців, які є незайманими, але при цьому розмірковують про секс. Один почерпнув свої знання із журналу Maxim, а другий – з Men’s health», – жартує Федорів.

Свій влог він називає експериментом, не вкладає коштів у його просування, з власної компанії залучає тільки одного монтажера, але відшліфовує всі деталі.

Для тих, хто тільки думає про створення власного каналу на YouТube, у Федоріва є дві поради:

1) відразу помножте на 2 час, яке ви плануєте присвячувати своєму проектові;

2) незалежно від того, наскільки ви розумна або професійна людина, не бійтеся, стрибайте в цю досить холодну воду і отримуйте задоволення. Ви не зможете навчитися, не виходячи в ефір і не отримуючи зворотного зв’язку від глядача.


Євген Черняк, канал Big money, 7,2 тис. підписників

Голова наглядової ради холдингу Global Spirits (ТМ «Хортиця») Євген Черняк, який зараз живе в Нью-Йорку, і сам є важковаговиком у бізнесі, і першими гостями його передачі Big money стали топові українські підприємці. Він уже проінтерв’ював інвестора Василя Хмельницького, ресторатора Дмитра Заходякіна, інвест-банкіра Ігоря Мазепу та головного виконавчого директора «Київстар» Петра Чернишова.

Євген Черняк. YouTube

Сам Черняк зізнається, що при підготовці до інтерв’ю використовує Googlе та власні знання про співрозмовників. У цьому, власне, й інтерес до формату – на більшість тем ці бізнесмени із журналістами не готові розмовляти, або є не настільки відвертими, як із Черняком.


Олег Артишук, канал «Точка G – як заробляють в ІТ», 1,6 тис. підписників

IT-підприємець Олег Артишук вирішив створити YouTube-канал влітку 2016 року, надихнувшись «Щоденником Хача» та «Трансформатором», що набирали популярність у Росії.

Напрямок вибрав близький до тієї галузі, в якій розвивається сам – інтерв’ю про IT-бізнес із тими, «хто в темі, для тих, хто в темі».

«Зробив два випуски і «забив» на рік. Я щось викладав звичайно, але зовсім без азарту, системного підходу і бачення «що далі», – зізнається він.

Олег Артишук. YouTube

Зараз до нього в гості приходять майже всі значущі фігури української IT-галузі. Вони розповідають, як створити бізнес на курсах з маркетингу, як монетизувати тематичні проекти, побудувати арбітражну команду, діляться міркуваннями про реалії та тренди CPA-ринку в Україні.

За словами Артишука, щоби почати активно просуватися, на каналі достатньо семи відео. 2018 рік він хоче завершити із 40 тисячами підписників та 1 мільйоном переглядів на каналі.

Запуск однієї передачі займає 4-5 днів (це підготовка і саме інтерв’ю, анонси, монтаж, просування в соціальних мережах). У команді зараз четверо осіб.


Відзначимо, що бізнесмени не обмежуютья YouTube. Багато знаменитостей ведуть тут свої мікроблоги у Twitter: Ілон Маск, Білл Гейтс, Джефф Безос та ін. K.Fund Media склав список twitter-акаунтів всесвітньо відомих бізнесменів і радить вам підписатися на них.

Поділитися: