Коробка з сюрпризом: як Антон Долгов заробляє на продажі книг

989
K.Fund Media
Чоловіки замовляють їх на подарунок, жінки – для себе

Витягаючи з подарункової коробочки вміст, Антон раз у раз прикриває очі і глибоко вдихає аромат: свіжа стружка, книга, друга, пачка кави… «Це запах друкарської фарби… Книги і кава – моя залежність. І філософія Readsip (від англ. read – «читати» і sip – «неспішно потягувати напій» – прим. ред.) – моя філософія. Читай і пий маленькими ковточками», – розповідає автор проекту Антон Долгов.

Першу коробочку-сюрприз, в якій була обрана особисто Антоном книга, він продав у жовтні 2017-го. Рік роботи показав, що книголюбів в Україні достатньо, щоб вийти в прибуток.

Включити друкарський верстат

Через обмеження ввезення книжкової продукції з РФ на полицях магазинів стало з’являтися все більше книг українських. «Відчувався інтерес до читання. А я давно хотів свій бізнес-проект. І друзі-підприємці підштовхували», – згадує Долгов.

K.Fund Media

На ідею наштовхнув американський маркетплейс, присвячений подарунковим коробкам. Виявилося, що у світі існують коробки для любителів буквально всього!

Були варіанти і для книголюбів різних жанрів, хоч жахів, хоч фентезі. Антон почав писати в різні видавництв, пропонуючи партнерство. Деякі були готові надати знижку на обсяг, інші на чек. «А були видавці, які говорили — ми в тебе віримо, чувак! І просто так знижували ціну», – говорить підприємець.

Залишалася важлива дрібничка: додати в коробочку каву/чай, солодкий бонус, – і сюрприз готовий!

Так, Долгов зв’язався з імпортерами кави. Єдине питання, яке йому ставили, було: «Скільки тонн вам потрібно?»

Реклама – двигун торгівлі

Початкові вкладення у проект склали 20 тис. грн. І майже всі вони пішли на просування у Faceboоk. Адже соцмережа здатна розповісти про користувача майже все. Система запам’ятовує кожен лайк, і дозволяє вузько зорієнтувати аудиторію: усі, хто збирався на фестиваль коміксів або відзначив нове фентезі, завдяки правильним налаштуванням, дізналися про продукт.

K.Fund Media

Стартувавши в жовтні, Долгов зміг до грудня отримати впізнаваність, достатню для того, щоб за новорічні свята повернути інвестиції.

Левову частку продажів забезпечує столиця, але книжкові коробочки розлітаються всією країною. Зростає число замовлень з невеликих міст. Долгов вже навчився точно розраховувати час, необхідний на пересилку. Адже сюрпризи часто замовляють на конкретний день – до свята.

Рекламні витрати підприємець переглядає щомісяця: їх обсяг поступово скорочується – починає більше працювати сарафанне радіо.

Схрестивши пальці

Оформляючи замовлення, клієнт заповнює анкету. Вона дозволяє визначити смакові переваги того, кому призначений сюрприз. До 75% книжкових коробочок замовляються на подарунок.

«Намагаюся дізнатися побільше про людину. У кожну коробочку поринаю та збираю індивідуально. І схрещую пальці, коли відправляю», – говорить Долгов.

В Європі схожі сервіси раз на місяць складають топ книг за жанрами і розсилають те, що потрібно продати. Такий підхід для Долгова неприйнятний: сюрприз повинен бути індивідуальним.

На подарункові коробки фіксована ціна. Маленька, на одну книгу, коштує 450 грн, велика, на дві, – 630 грн. Втім, якщо замовляють раритет, вартість розраховується окремо.

K.Fund Media

«На початку міг покласти дорогу книгу і нічого не заробити. Зараз шукаю баланс між прагненням виконати мрію клієнта і прибутковістю», – ділиться підприємець.

Віднедавна автор проекту вкладає в посилки чек-лісти: йому важливо, щоб клієнти не тільки замовляли книги, а й читали їх. Графік читання стимулює до цього – так само як і до повторних замовлень. Близько 15% вже клієнтів повертаються.

Поділитися: