Конкурент Tesla отримає $1 млрд від Саудівської Аравії

245
techcrunch.com
Компанія Lucid Motors спрямує арабські інвестиції на розроблення власного електромобіля Air

Державний інвестфонд Саудівської Аравії вкладає $1 млрд у стартап Lucid Motors. Капітал спрямують на розроблення та комерційний запуск електромобіля Lucid Air, повідомляє TechCrunch.

Нагадаємо, аравійському королівському фонду належить близько 5% акцій виробника електромобілів Tesla. Гендиректор Tesla Ілон Маск лише місяць тому пропонував саудитам викупити акції компанії, щоб вивести її з біржі.

Однак врешті бажаючих інвестувати мільярди в збиткову компанію так і не знайшлося, і Маску довелося забрати свої слова назад.

У цей час фонд саме активно вів переговори з Lucid Motors

Інвестиції спрямують на доопрацювання, тести і комерційний запуск електромобіля Lucid Air. В околицях містечка Каса Гранде (Арізона, США) вже будують автомобільний завод компанії.

Lucid Motors була заснована десять років тому. Тоді вона називалася Atieva і виробляла акумулятори для електромобілів. З 2016-му після ребрендингу компанія вирішила зайнятися електроавтомобілями.

Першого раунду фінансування компанії вистачило, щоб розпочати в Арізоні будівництво заводу вартістю $700 млн. Lucid Motors також уклала контракт із Samsung SDI на поставку літій-іонних батарей.
Залучені гроші скінчились, і останній рік компанія шукала нового інвестора.

Для Саудівської Аравії цей інвестиційний контракт став серйозним кроком у рамках стратегії Vision 2030. Королівство прагне диверсифікувати свою економіку, яка поки що ґрунтується на доходах від викопного палива.

Нагадаємо, минулого тижня агропідрозділ фонду викупив один з найбільших агрохолдингів України – «Мрію».

Поділитися: