Конфлікт акціонерів не дає Uber отримати $10 млрд інвестицій

129
qzprod.files.wordpress.com

Тревіс Каланік і Benchmark знову не змогли домовитися про повноваження екс-гендиректора


Через конфлікт у керівництві Uber затягується отримання таксі-стартапом мільярдного вкладення ($1-1,25 млрд одразу і до $10 млрд у перспективі) від японського банківського конгломерату SoftBank.

У вівторок, 31 жовтня, рада директорів Uber не змогла затвердити угоду про перехід компанії на новий принцип управління «одна акція – один голос», без якого неможлива угода із SoftBank. Підписання зірвалося через те, що головні акціонери – венчурний фонд Benchmark (13% голосів) і засновник і екс-гендиректор Uber Тревіс Каланік (16% голосів), який втратив посаду після серії секс-скандалів, – не змогли домовитися із приводу повноважень останнього. Перемовини тривали 11 годин, але завершилися безрезультатно.

Раніше ми анонсували книгу «Дика гонка», яка пояснює успіх Uber

Каланік, що контролює три крісла в раді директорів Uber, блокував вимогу венчура узгоджувати свої кандидатури до правління з іншими акціонерами. Екс-керівник кеб-служби заявив, що прийме умови тільки після того, як Benchmark призупинить судовий розгляд і відкличе позов проти Каланіка за перевищення повноважень.

Фонд на словах пообіцяв Каланіку забрати із суду позов до нього після отримання Uber інвестицій, але відмовився давати письмові гарантії і поставити судову суперечку «на паузу».

Нагадаємо, що угода між Uber і SoftBank передбачає, що Каланік не повернеться на жодні позиції в компанії.

 

Джерело: Ft.com
Поділитися: