Компанія як сім’я: чому турбота про співробітників – важлива для лідера якість

199
ted.com
Саймон Сінек розповідає, яким повинен бути керівник, щоб його цінували підлеглі

Атмосфера всередині кожної компанії повністю залежить від її лідера. Саме керівник встановлює правила в ній: вирішує, чи пожертвувати власним комфортом і бізнес-результатами заради того, щоб співробітники відчували себе в безпеці.

Турбота про свій колектив – одна з найважливіших навичок хороших лідерів. У цьому впевнений Саймон Сінек – відомий мотиваційний спікер і письменник, автор популярних книг на тему лідерства та досягнення цілей. Свою думку він пояснив на міжнародній конференції TED.

«Бути хорошим лідером – це як бути батьком. Подумайте про те, що значить бути хорошим батьком. Як ви його уявляєте? Що значить «хороший батько»? Ми хочемо дати нашим дітям можливості, освіту, дисципліну, коли це потрібно, все, щоб вони могли вирости і досягти більшого, ніж вдалося нам самим. Хороші лідери хочуть рівно того ж. Вони хочуть дати своїм людям можливості, освіту, дисципліну, коли це потрібно, розвинути в них впевненість у собі, дати їм можливість пробувати і помилятися, так, щоб вони могли добитися більшого, ніж ми самі могли б мріяти», – говорить спікер.

Як приклад хорошого лідера Сінек приводить Чарлі Кіма – генерального директора технологічної компанії Next Jump. У своїй організації він прийняв політику довічного найму. Якщо ви потрапляєте на роботу в Next Jump, вас не звільнять за те, що у вас погані результати. Більш того, вам будуть допомагати і вас будуть вчити.

«Якби у вашій родині раптом наступили важкі часи, роздумували б ви про те, щоб позбутися когось із дітей? Та ніколи. Тоді чому ж для нас цілком допустимо скорочувати наших співробітників?», – каже Чарлі Кім.

Саймон Сінек запевняє: лідерство – це вибір, і хороші керівники роблять його на користь турботи про своїх співробітників.

Поділитися: