Колишній міністр фінансів США Полсон: будьте готові змінити курс

210
gsb.stanford.edu
Генрі Полсону вдалося врятувати США від найбільшого в історії фінансового краху. Він ділиться вмінням знаходити можливості там, де їх немає

Колишній міністр фінансів США Генрі Полсону  розповів студентам Стенфордської вищої школи бізнесу  про те, як вибудовувати стосунки й обирати наступного боса.

Не треба боятись провалу

Генрі Полсон тричі відмовлявся від однієї з найвищих посад в уряді США – посади міністра фінансів – перш ніж зрозумів, що саме заважає йому погодитися. «Я просто усвідомив, що боюся провалу. І щойно я це зрозумів, я сказав собі, що не піддамся страху, та прийняв пропозицію».
Згодом виявилося, що боятися таки було чого. За два роки після ухвалення кандидатури Генрі Полсона в Сенаті вибухнув іпотечний ринок, загрожуючи потягти за собою всю банківську систему. Полсон зіграв ключову роль в розробці суперечливої схеми порятунку інвестиційного банку та брокерської фірми Bear Stearns та урядових кредитних установ Freddie Mac і Fannie Mae, а також створенні програми з урятування проблемних активів, широко відомої як TARP (Troubled Asset Relief Program).

Суперечки щодо того, чи були ці способи порятунку адекватними, ведуться й досі. “Ми змогли запобігти катастрофі, але на катастрофі, якої не сталося, поваги не заробиш”, — коментує Полсон.

Обирайте боса, в якого зможете навчитися

Джон Конналлі, техаський демократ, який перейшов на бік республіканців, спонукав Полсона погодитися на посаду в Білому домі Ніксона.

Те, з ким працюєш, майже так само важливо, як і те, що робиш

Полсон пройшов співбесіду з шістьма представниками Ради внутрішньої політики, оскільки міг сам вибрати, де працювати.

«Я вибрав відділ, у якому була, можливо, найменш захоплива робота, але де я міг би багато чого навчитися в керівника, – каже Полсон. Я прийшов до висновку, що те, з ким працюєш майже так само важливо, як і те, що робиш. Це дійсно має значення».

Забудьте про одержимість плануванням

Полсон називає себе «випадковим инвестиційним банкіром» і «випадковим генеральним директором». Навчаючись у Дартмуті, він думав, що займатиметься охороною довкілля або стане лісничим. Потім він вступив до Гарвардської школи бізнесу, хоча, за словами Полсона, він і тоді “навряд чи розумів, що таке бізнес”. Його рішення зосередитися на Азії теж випадкове. Прийшовши у Goldman Sachs, він додав до портфоліо Азію, тому що його партнер у Нью-Йорку надавав перевагу Європі, оскільки вона ближче. “Я з підозрою ставлюся до планувальників кар’єри, людей, які розписують кожен крок на своєму шляху”, – каже Полсон.

Не живіть на роботі

Звісно, важливо багато працювати, але “якщо ваш єдиний спосіб досягти успіху – це працювати більше, ніж решта, ви програєте, бо завжди знайдеться той, хто зможе працювати більше за вас”, – вважає Полсон.

Дуже важливо мати життя поза роботою, каже він, додаючи: “Я не знаю жодної людини, яка сказала б: ‘Синку, в мене була чудова кар’єра, й мені не шкода, що заради неї я спаскудив стосунки з родиною’. Ніхто так не думає”.

Співпрацюйте з некомерційними організаціями: вашій кар’єрі це на користь

Працюючи в Goldman Sachs, Полсон був очільником ради Nature Conservancy (збереження довкілля) та Peregrine Fund (некомерційна організація із захисту рідкісних видів птахів). “Я заохочую людей робити подібні речі. Це добре впливає на кар’єру”, – каже він.

Вибудовуйте стосунки

Управління Міністерством фінансів вимагало створення міцних стосунків із президентом Джорджем В. Бушем, – каже Полсон. На щастя, між ним, президентом і Конгресом довіра запанувала ще до фінансової кризи. “То був ключовий момент”, – каже Полсон. В бізнесі це правило також діє. “Все зводиться до вміння співпрацювати. Виконання важливих справ цього потребує”, – вважає Полсон.

Джерело: Business School Stanford

Поділитися: