Репутація: 4 найбільших провали IT-гігантів в 2017-м

255
tctechcrunch2011.files.wordpress.com
Як репутаційні скандали псують життя технологічним корпораціям

Для найбільших технологічних компаній – Facebook, Google, Apple і Amazon – минулий рік був успішним у фінансовому плані.

Однак IT-гіганти не можуть занести його собі в актив, оскільки 2017-й став для них і роком публічних скандалів.

Business Insider представив найбільші промахи, яких лідери ринку високих технологій припустилися в нефінансовій сфері.

1. Заплющували очі на активність злочинців

Пропагандисти, екстремісти, расисти та інші зловмисники вже не перший рік користуються послугами технологічних корпорацій для досягнення своїх злочинних цілей.

Їм вдається не лише поширювати свої погляди серед мільярдів користувачів, а й заробляти на рекламодавцях.

Замість розробки нових ефективних інструментів боротьби зі злочинною активністю IT-гіганти найчастіше воліють ігнорувати проблему. Вони реагують тільки на окремі випадки, які завдяки ЗМІ набувають широкого розголосу.

cyberattack
3dnews.ru

Зокрема, британське видання The Times of London з’ясувало, що завдяки відеорекламі, яку YouTube вбудовує в ролики, заробляють не лише популярні блогери і поп-виконавці, а й екстремісти. На жаль, YouTube вирішив цю проблему тільки після того, як понад 200 рекламодавців пригрозили припиненням співпраці.

Водночас газета The Wall Street Journal повідомила, що з серпня 2016 року найпопулярніший YouTube-блогер PewDiePie (справжнє ім’я – Фелікс Чельберг), кількість фоловерів якого наближається до 59 млн, використовував антисемітські жарти або нацистські образи в дев’яти своїх роликах. Однак до лютого, коли вийшла викривальна публікація, він був підключений до програми Google Preferred, завдяки якій популярні блогери можуть заробляти на рекламі більше грошей.

Портал журналістських розслідувань ProPublica виявив, що Facebook дає змогу роботодавцям налаштовувати рекламу на певні вікові, релігійні та етнічні групи.


2. Зазнали поразки в боротьбі з фейковими новинами

fake
s.yimg.com

Після скандалу з потоком дезінформації в соціальних мережах під час президентських виборів-2016 у США Facebook, Google і Twitter пообіцяли вирішити цю проблему в 2017 році.

Помилковий виклик: як Цукерберг, Маск і Войжітскі борються з фейк

Однак спроби технологічних корпорацій покінчити з поширенням фейковий новин обмежилися заявою Facebook і Google про залучення тисяч нових цензорів.

Крім того, компанія Марка Цукерберга визнала провальним експеримент з позначенням фейкових новин «червоними прапорцями». Зараз соцмережа намагається знизити рівень поширення дезінформації за допомогою «пов’язаних новин» від авторитетних видань.

Марність зусиль IT-гігантів довело вірусне поширення в Facebook фейків, пов’язаних із кривавою стріляниною в Лас-Вегасі і етнічними чистками в М’янмі.

Youtube пообіцяв боротися з теоріями змови з допомогою Вікіпедії і видалив більше 8 млн сумнівних роликів за три місяці.


3. Відмовилися відповідати за контент

content
marketingland.com

З кожним роком технологічні корпорації стають дедалі більше схожими на медіакомпанії.

Вони генерують нескінченну кількість новин, розміщують рекламу і навіть створюють оригінальний відеоконтент.

При цьому Facebook, Google і Twitter як і раніше позиціонують себе як постачальники послуг і дистриб’ютори інформації, які практично не несуть відповідальності за її зміст.

Така позиція компаній частково пояснює їхню неефективну боротьбу з фейковими новинами.

Хоча Марк Цукерберг вибачився перед користувачами Facebook за витік даних і докладно виклав шляхи вирішення проблем, скандал не врятував його від гніву акціонерів, які вимагають його відставки з поста генерального директора соцмережі.


4. Керівники самоусунулися від відповідальності за скандали

i.cbc.ca

Facebook, Google і Twitter відмовилися дотримуватися вимог до розміщення політичної онлайн-реклами, які у США виконують телебачення і традиційні ЗМІ.

Під час президентських виборів 2016 IT-гіганти зберегли можливість оплачувати рекламу в російських рублях, що зрештою призвело до масового поширення фейків.

У своє виправдання корпорації сказали, що не очікували такої активності від російської пропаганди.

Більше того, ці невиразні виправдання озвучували адвокати компаній, тоді як гендиректори воліли мовчати.

Twitter впровадив нові варіанти протидії фейкам, а потім публічно відмовився брати участь в кібервійнах.

Як ми писали раніше, Facebook відкрив можливість відправляти рекламу в Messenger.

Крім того, Facebook повідомив, що збільшить кількість відео у стрічці новин користувачів.

Поділитися: