Колективний геній: як надихнути співробітників на інноваційні подвиги

153
Що робити керівникові, аби з допомогою команди зробити свою компанію видатною

Багато хто вважає, що лідерство не має стосунку до управління інноваціями. Лінда Хілл, професор ділового адміністрування Гарвардської школи бізнесу та спеціаліст в галузі управління бізнесом довела, що це не так. Разом зі своєю командою протягом 10 років вона спостерігала за видатними організаціями по всьому світу та з’ясувала, що повинні робити лідери, аби їх компанії інноваційно процвітали.

У лекції TED на прикладі американської кіностудії Pixar та інфраструктурної групи Google вона розвінчує міф про те, що усі нововведення у компанії повинні виходити від її керівника і дає чіткі поради лідерам: як стимулювати підлеглих більше креативити.

«Ви повинні розкрити таланти людей та правильно використовувати їх у роботі. Інновація – це мандрівка. Це тип спільного розв’язання проблем із людьми, які мають різний досвід і точки зору», – запевняє Лінда Хілл.

Якщо коротко резюмувати її виступ, то висновок доволі простий: керівникам зовсім не обов’язково самотужки ламати голову над тим, як зробити свою компанію більш інноваційною, – можна і треба підключати до цього процесу своїх підлеглих.

«Завдання лідера – підготувати сцену, а не грати на ній. Якщо ми хочемо вигадати краще майбутнє, то нам треба переосмислювати нашу задачу. А вона полягає в тому, щоби створити простір, де геніальність кожної людини буде використано та перетворено на роботу колективного генія», – говорить Лінда Хілл.

Як спростити роботу в компанії, читайте в матеріалі «Управляй і володарюй»

Поділитися: