
Адам Куртц – художник і автор книг. Саме він розробив методику, за якою живуть тисячі творчих людей в усьому світі, і виклав її в книзі «Одна сторінка на день». Друга його книга покликана зробити творчий процес трохи простішим і приємнішим.
«Как не сойти с ума, работая из дома, и еще 103 совета для творческих людей» – збірник рекомендацій, які підійдуть не лише працюючим вдома фрілансерам, а й усім креативним людям, навіть попри те, що всі ці поради досить суб’єктивні. Якщо ви письменник, дизайнер, музикант, блогер, контент-менеджер або представник іншої творчої професії, в цій книзі ви обов’язково знайдете щось, що допоможе зробити роботу вдома більш організованою і радісною, впевнений автор.
Російською мовою книга вийшла у видавництві «Манн, Иванов и Фербер» в 2018 році.
K.Fund Media вибрав для вас 9 базових порад з книги.
1
Вдягніть шкарпетки
Ні, справді, вдягніть, а краще взагалі взуйтеся. Часто тим, хто працює з дому, складно зібратися з думками і почати проект. А такий маленький ритуал допоможе вам перемикатися в робочий режим, особливо на початку. Якщо вам не подобається ходити в домі взутим, придумайте інший «перемикач». Наприклад, перед початком робочого дня можна поливати квіти, мити посуд або просто зав’язати волосся у хвіст.
2
Робоче місце для роботи, ліжко – для сну
Це правило порушують дуже багато фрілансерів і представників творчих професій, адже муза може відвідати нас у найнесподіваніший момент.
І все таки варто чітко розділяти зону відпочинку і робоче місце, інакше вам буде складно переключатися туди-назад.
3
Шукайте нові джерела натхнення
Рано чи пізно вам може почати здаватися, що в своїй професії ви вже знаєте абсолютно все. Але реальність така, ніхто насправді не знає всього про те, що він робить. І це нормально. Усі ми з чогось починали, а в процесі роботи не раз відкривали нові перспективи. Ні, щоб побачити нове і надихнутися, професію міняти не обов’язково – просто розширте свої горизонти.
4
Забудьте про «велике призначення»
Щастя – це не абстрактна точка на карті, до якої вам необхідно прагнути. Воно полягає в самому шляху. Не можна просто взяти і «приїхати» в радість, а ось створити приємну атмосферу навколо себе не так вже й складно.
І припиніть чекати завершення чого-небудь, інакше воно прийде разом з відчуттям порожнечі й розчаруванням.
5
Не бійтеся робити нові спроби
Пам’ятайте, у вас немає ліміту на спроби. Завжди можна зробити щось ще раз: знову відправити нове резюме в компанію мрії, спробувати створити новий продукт або представити світові революційну ідею. Важливо йти за своїм чуттям і продовжувати рух.
6
Встановлюйте чіткі межі у всьому
У роботі, навіть якщо ви маєте справу з друзями або родичами, необхідно виходити з того, що прийнятно і неприйнятно саме для вас. Коли домовляєтеся про старт проекту, чітко визначтеся в тому, що стосується часу і навантаження. Також варто лімітувати дзвінки в неробочий час.
7
Подивіться на успіх з іншого ракурсу
Домогтися успіху – не означає завоювати серце першого-ліпшого. Зосередьтеся на тих, хто здатний зрозуміти і гідно оцінити вашу працю і кому будуть по-справжньому корисні її плоди.
8
Шукайте баланс
Намагайтеся бути самим собою. З боку одразу видно, коли ви вдаєте. Гармонізуйте роботу й особисте життя, адже ви людина, а не бренд.
9
Навчіться насолоджуватися тим, що ви робите
Важливо, щоб робота вас хвилювала – тоді радість у роботі знайти набагато простіше. Чому б не подивитися на рутинні обов’язки під новим кутом? Налагоджувати робочі контакти нудно, а ось подружитися з кимось новим – чудово.