Кодекс фрілансера: 9 порад із книги «Как не сойти с ума, работая из дома…» Адама Куртца

696
Shutterstock
На замітку креативним особистостям

Адам Куртц – художник і автор книг. Саме він розробив методику, за якою живуть тисячі творчих людей в усьому світі, і виклав її в книзі «Одна сторінка на день». Друга його книга покликана зробити творчий процес трохи простішим і приємнішим.

«Как не сойти с ума, работая из дома, и еще 103 совета для творческих людей» – збірник рекомендацій, які підійдуть не лише працюючим вдома фрілансерам, а й усім креативним людям, навіть попри те, що всі ці поради досить суб’єктивні. Якщо ви письменник, дизайнер, музикант, блогер, контент-менеджер або представник іншої творчої професії, в цій книзі ви обов’язково знайдете щось, що допоможе зробити роботу вдома більш організованою і радісною, впевнений автор.


Російською мовою книга вийшла у видавництві «Манн, Иванов и Фербер» в 2018 році.

K.Fund Media вибрав для вас 9 базових порад з книги.

1

Вдягніть шкарпетки

Ні, справді, вдягніть, а краще взагалі взуйтеся. Часто тим, хто працює з дому, складно зібратися з думками і почати проект. А такий маленький ритуал допоможе вам перемикатися в робочий режим, особливо на початку. Якщо вам не подобається ходити в домі взутим, придумайте інший «перемикач». Наприклад, перед початком робочого дня можна поливати квіти, мити посуд або просто зав’язати волосся у хвіст.

2

Робоче місце для роботи, ліжко – для сну

Це правило порушують дуже багато фрілансерів і представників творчих професій, адже муза може відвідати нас у найнесподіваніший момент.

Працювати і відпочивати в одному місці – погана ідея
Працювати і відпочивати в одному місці – погана ідея. Shutterstock

І все таки варто чітко розділяти зону відпочинку і робоче місце, інакше вам буде складно переключатися туди-назад.

3

Шукайте нові джерела натхнення

Рано чи пізно вам може почати здаватися, що в своїй професії ви вже знаєте абсолютно все. Але реальність така, ніхто насправді не знає всього про те, що він робить. І це нормально. Усі ми з чогось починали, а в процесі роботи не раз відкривали нові перспективи. Ні, щоб побачити нове і надихнутися, професію міняти не обов’язково – просто розширте свої горизонти.

4

Забудьте про «велике призначення»

Щастя – це не абстрактна точка на карті, до якої вам необхідно прагнути. Воно полягає в самому шляху. Не можна просто взяти і «приїхати» в радість, а ось створити приємну атмосферу навколо себе не так вже й складно.

І припиніть чекати завершення чого-небудь, інакше воно прийде разом з відчуттям порожнечі й розчаруванням.

Як рутина спонукає креативити

5

Не бійтеся робити нові спроби

Пам’ятайте, у вас немає ліміту на спроби. Завжди можна зробити щось ще раз: знову відправити нове резюме в компанію мрії, спробувати створити новий продукт або представити світові революційну ідею. Важливо йти за своїм чуттям і продовжувати рух.

6

Встановлюйте чіткі межі у всьому

У роботі, навіть якщо ви маєте справу з друзями або родичами, необхідно виходити з того, що прийнятно і неприйнятно саме для вас. Коли домовляєтеся про старт проекту, чітко визначтеся в тому, що стосується часу і навантаження. Також варто лімітувати дзвінки в неробочий час.

Ви людина, а не бренд
Ви людина, а не бренд. Shutterstock

7

Подивіться на успіх з іншого ракурсу

Домогтися успіху – не означає завоювати серце першого-ліпшого. Зосередьтеся на тих, хто здатний зрозуміти і гідно оцінити вашу працю і кому будуть по-справжньому корисні її плоди.

8

Шукайте баланс

Намагайтеся бути самим собою. З боку одразу видно, коли ви вдаєте. Гармонізуйте роботу й особисте життя, адже ви людина, а не бренд.

9

Навчіться насолоджуватися тим, що ви робите

Важливо, щоб робота вас хвилювала – тоді радість у роботі знайти набагато простіше. Чому б не подивитися на рутинні обов’язки під новим кутом? Налагоджувати робочі контакти нудно, а ось подружитися з кимось новим – чудово.

Поділитися: