З 17 по 21 травня у Мистецькому Арсеналі пройде VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Головна тема цьогорічного фестивалю – «Сміх. Страх. Сила». За словами організаторів, вона об’єднає дискусії про політичний карнавал, чорний гумор та явища, з яких сміється український інтернет.
«Крім того, вона приурочена до 175-ї річниці з часу виходу «Енеїди» Івана Котляревського», – розповідає один із кураторів фестивалю літературний критик Євгеній Стасіневич.
Також цього року організатори очікують на велику кількість відвідувачів. За словами Стасіневича, на «Книжковий Арсенал» завітають більше 100 тис. людей. І нудитися вони не будуть. Щодня у приміщенні Мистецького Арсеналу проходитиме сотня подій.
K.Fund Media обрав дев’ять найцікавіших подій фестивалю, де будуть розповідати про саморозвиток, майбутнє нон-фікшна, літературну промоцію та секрети книговидавництва.
Коли: 17 травня, 19:00
Де: Бізнес-майданчик Книжкового Арсеналу (2-й поверх Мистецького Арсеналу)
Розмова «Парадигма, середовище, стратегія і інженерія: у пошуках істини»
Євген Пенцак – керівник програми Master of Banking & Finance в Києво-Могилянській бізнес-школі. Пенцак відомий тим, що може пояснити простими словами навіть теорії Нобелівських лауреатів. У перший день фестивалю він прочитає лекцію «Парадигма, середовище, стратегія і інженерія: у пошуках істини». Дискусія буде відбуватись з нагоди виходу українського перекладу всесвітнього книжкового хіта «Чорний лебідь» Насіма Талеба.
Коли: 18 травня, 19:00
Де: Видавничий майданчик (Мистецький Арсенал)
Семінар «100 прийомів, методів і технік із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності»
Орест Зуб – онлайн-підприємець і мандрівник, що відвідав 86 країн на п’ятьох континентах. Кілька років тому покинув роботу та почав вести блог про саморозвиток та онлайн-бізнес. Мандрівник прочитає семінар «100 прийомів, методів і технік із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності».
Коли: 18 травня, 12:00
Де: Бізнес-майданчик Книжкового Арсеналу (2-й поверх Мистецького Арсеналу)
Консультації «Перспективи української книги на світовому книжковому ринку»
Хосе Борґіно – Генеральний секретар Міжнародної асоціації видавців. У Києві Борґіно розповість, що нова українська література може запропонувати світу та як українські видавці повинні популяризувати вітчизняну літературу в Україні та за її межами.
Коли: 19 травня, 15:00
Де: кафе Європа (Мистецький Арсенал)
Дискусія «Економіка добра і зла: в пошуках сенсу економіки від Гільгамеша до Волл-стріт»
Томаш Седлачек – один з п’яти кращих сучасних економістів за версією Єльського економічного журналу та колишній радник першого президента Чехії Вацлава Гавела. На книжковому фестивалі він представить український переклад свого бестселера «Економіка добра і зла» та проведе дискусію «Економіка добра і зла: в пошуках сенсу економіки від Гільгамеша до Волл-стріт».
Коли: 19 травня, 16:00
Де: Зал Гербарій (Мистецький Арсенал)
Дискусія «Де проходить межа між фікшн- і нон-фікшн-літературою?»
Саме таке питання на «Книжковому Арсеналі» будуть обговорювати літературний критик і журналіст Володимир Арєнєв та Олександр Мехед – культуролог і куратор мистецьких проектів. Останній, до речі, також буде презентувати збірку своїх оповідань «Транзишин».
Коли: 20 травня, 12:00
Де: Бізнес-майданчик (Мистецький Арсенал)
«Стратегії у міжнародному ліцензійному бізнесі: німецький досвід»
Тобіас Фосс – віце-президент однієї з найбільших книжкових виставок Європи, що проходить у Франкфурті. У Києві Фосс поділиться своїм досвідом з організації масштабних книжкових подій та прочитає лекцію про стратегії у міжнародному ліцензійному бізнесі.
Коли: 21 травня, 16:00
Де: кафе Європа (Мистецький Арсенал)
«Промоція нового письменництва у Великій Британії: Найцікавіші кейси», Джонатан Девідсон
Джонатан Девідсон знає все про книжковий бізнес у Великобританії. Він є співзасновником та одним із директорів Бірмінгемського літературного фестивалю, виконавчим директором британської організації Writing West Midlands. Також займає посаду директора компанії Midland Creative Projects Limited, що займається різноманітними літературними проектами. У ході книжкового фестивалю у Києві він розповість про те, як зробити з молодого письменника літературну зірку.
Коли: 21 травня, 12:00
Де: Бізнес-майданчик (Мистецький Арсенал)
Дискусія «Інновації у читанні книжок: перспективи е-буків в Україні»
Інновації змінюють книговидавничий бізнес. Електронні видання в США та Британії зайняли близько чверті ринку, а в країнах Європи – 5-10% від обороту всієї галузі. Про те, яке майбутнє чекає на е-буки в Україні, будуть говорити директор видавництва «Наш Формат» Антон Мартинов, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун та журналіст Юрій Марченко.
Коли: 21 травня, 16:00
Де: Бізнес-майданчик (Мистецький Арсенал)
Круглий стіл «У пошуках втраченого автора: коли чекати на якісний український нон-фікшн»
Попит на нон-фікшн літературу в Україні росте. Та у більшості випадків це переклади світових бестселерів. Під час книжкового фестивалю у Києві відбудеться круглий стіл, де будуть обговорювати, коли чекати на якісний нон-фікшн від українських авторів.