Клієнти не кусаються: як Олександра Нечитайло та Юлія Калашникова відкрили ветклініку

253
K.Fund Media
Власників тварин вони називають клієнтами, а їх улюбленців – пацієнтами

Своїх собак на роботу співвласниця столичної ветклініки Innovet Олександра Нечитайло бере рідко: знайти вільну хвилинку для них важко. Однак не відволікатися на пацієнтів клініки вона не може: тільки-но зі стаціонару лунає гавкіт, Нечитайло поспішає заспокоїти собаку.

«У мене своїх десятеро собак: п’ять гріффонів, два чіхуахуа, бернський зенненхунд, хаскі та англійський бульдог. Собаки на будь-який смак», – посміхається вона.

Відкрити власну ветеринарну клініку філолог Олександра вирішила після сімейної трагедії. Захворів її новий вихованець, цуцик гриффона. Нечитайло зверталася до кількох ветклінік столиці, але діагноз так і не було встановлено: тварина загинула.

Через себе

Зі своєю майбутньою партнеркою Нечитайло познайомилася у ветклініці, куди прийшла допомагати як волонтер. Хотіла подивитися, як працює бізнес зсередини і набути базових навичок догляду за тваринами. Юлія Калашнікова до того моменту вже більше 12 років працювала лікарем і навіть встигла захистити кандидатську дисертацію.

Калашникова cтала головним лікарем, а Нечитайло зайнялася адмініструванням
Калашникова cтала головним лікарем, а Нечитайло зайнялася адмініструванням. K.Fund Media

«Спочатку я сама збиралася отримувати профільну освіту. Але познайомившись з Юлею, зрозуміла, що ми можемо втілити ідею разом», – згадує підприємиця.

Зони відповідальності розділилися самі собою: Калашникова стала головним лікарем, а Нечитайло зайнялася адміністративними питаннями, тим більше, що друга економічна освіта і досвід побудови сервісу на рівні великої компанії у неї був.

Ширше, щоби вже

Розробка концепції та пошук приміщення зайняв близько півроку. Нечитайло хотіла відкрити не просто клініку, а діагностичний центр. Одна Калашникова була проти.

«Існують типові звернення. І якщо акцентуватися на вузьких спеціалістах, то можна втратити частину клієнтів. Крім того, це великі інвестиції», — пояснює вона.

Загальна терапія, стаціонар, діагностичні базові процедури — з цього почався Innovet

Окремо було облаштовано інфекційний стаціонар. Це стало великою конкурентною перевагою: у столиці всього декілька клінік, у яких є подібне відділення.

Більша частина клієнтів — мешканці Печерського району
Більша частина клієнтів — мешканці Печерського району. K.Fund Media

«Дуже багато звернень саме з інфекційними захворюваннями. А в таких випадках частіше за все не обійтися без госпіталізації», — пояснює головний лікар клініки.

Клініка відкрилася у липні 2017-го року. У старт засновниці вклали трохи більше $20 тис. Більша частина коштів пішла на закупівлю обладнання та медикаментів. Близько третини зайняли ремонт та оренда. На точку беззбитковості ветклініка вийшла за чотири місяці, однак повернути інвестиції партнери планують не раніше ніж через 3-5 років: таким є середній термін окупності в цьому бізнесі.

Точно в центр

Обираючи приміщення, підприємиці орієнтувалися на два критерії: щільність населення та рівень прибутків. Тому зупинилися на Печерську. Тим більше, що від концепції діагностичного центру вони не відмовляються зовсім.

«Плануємо додатково інвестувати. Вузькі галузі будемо розвивати поступово, і почнемо із онкології та кардіології», — говорить Нечитайло про плани на майбутнє. А діагностичний центр повинен розташовуватися так, аби було зручно добиратися із будь-якого куточка столиці.

Позич мільйон: як Ярослав Заблоцький створив міжнародну стоматологічну мережу

Зараз більшість клієнтів клініки — мешканці Печерського району. Цілком можливо, що саме тому серед пацієнтів домінують коти. Парків для прогулянок із собаками в центрі небагато.

Найскладніше в цьому бізнесі — це робота із клієнтами
Найскладніше в цьому бізнесі — це робота із клієнтами. K.Fund Media

«Зверталися навіть із питаннями, чи можна привезти курей та кіз. Але в основному наші пацієнти — коти та собаки. З екзотів більше всього папужок», — посміхається Калашникова.

Тварин до клініки на перший огляд привдять здебільшого жінки. Догляд за тваринами, як правило, на них. Рекламу в Google AdWords Олександра налаштовує відповідно. Сьогодні це найефективніший канал просування. Білборди та рекламні листівки працюють набагато гірше.

«Найскладніше в цьому бізнесі — це робота із клієнтами, — зізнається Нечитайло — Ми виступаємо проміжною ланкою: озвучуємо проблему, котру тварина намагається продемонструвати. Але власники не завжди готові витрачатися на своїх улюбленців».

Середній чек у Innovet складає 400-500 грн: він включає базовий огляд, базові аналізи та консультацію лікаря

З моменту старту партнери регулярно розширюють перелік додаткових послуг. Окрім виїзду лікаря на дім, наприклад, з’явилося окремо транспортування тварини. На це наштовхнули самі клієнти: літня пацієнтка із немолодим собакою не змогла з першого разу знайти клініку, про що повідомила телефоном. Олександра вибачилася і організувала транспортування. Вкладення у сервіс, вважає вона, не менш важливі, аніж інвестиції в апаратуру чи освіту персоналу.

 

Вам буде цікаво: Як Федір Дроздовський заробляє на донатах

Поділитися: