До кінця року блокчейн можуть впровадити у процес запису до дитячих садочків Києва

210
K.Fund Media
Це запропонували учасники дискусії про блокчейн-технологію та цифрову інфраструктуру Києва, організованої Kyiv Smart City

Ще до кінця 2018 року одна з міських служб Києва може впровадити в роботу технологію блокчейн, і, цілком можливо, нею стане електронна черга в дитячі садочки столиці. Про це в четвер, 15 березня, говорили учасники відкритої дискусії про блокчейн-технологію та цифрову інфраструктуру Києва.

Організувала зустріч міська ініціатива Kyiv Smart City за підтримки Київської міської державної адміністрації (КМДА) і представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні.

Юрий Назаров.

Впровадження блокчейн допоможе забезпечити прозорість використання коштів міського бюджету та зберегти громадський контроль над діями держслужбовців. Наприклад, виключити маніпуляції з даними городян і корупційну складову, впевнений директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

«Нам постійно висувають претензії щодо достовірності даних, що надаються жителям Києва. Для початку ми вирішили визначити сервіси, які більше за інші потребують забезпечення прозорості та достовірності даних. Так народилася ініціатива Kyiv Smart City», – пояснив Назаров KFund Media.
 

Технологія блокчейн не дає змоги безслідно вилучати певні дані з ланцюжка. Уся інформація, наприклад, про міський бюджет та персональні дані киян зберігатиметься в ланцюжку, розповів Владислав Радиш, директор зі зв’язків з держорганами компанії Bitfury.

Нуріель Рубіні: чому Blockchain – одна з найбільш переоцінених розробок сучасності

Із впровадженням блокчейн відпаде необхідність в багаторазовій повторній перевірці даних, особливо у сфері реєстрації прав – «найделікатнішій точці» в Україні, продовжив Радиш.

Де і коли чекати появи блокчейн?

Сьогодні близько 15%, або 600 тис., киян користуються електронними міськими сервісами Києва, зазначила співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City Ярослава Бойко.

Технологія блокчейн вже впроваджується в рамках пілотних проектів у три державних сервіси:

1.

Система електронних торгів СЕТАМ;

2.

Земельний кадастр України – перший етап пілотного проекту вже завершено, тепер стартував другий етап з переведення всіх транзакцій у кадастрі;

3.

Реєстр майнових прав з можливістю проведення смарт-контрактів.

Александр Рыженко

«Блокчейн вже використовують при отриманні виписок із земельного кадастру, а повноцінне впровадження блокчейн до реєстру майнових прав триватиме кілька місяців», – уточнив глава Держагентства з питань електронного урядування Олександр Риженко спеціально для K.Fund Media.

Найбільше впровадження блокчейн потребує сервіс запису до дитячих садочків Києва, вважає Назаров. Сьогодні близько 36 тис. дітей стоять учерзі. Коли хтось раптово опускається в списку, а інший, навпаки, піднімається, то кияни підозрюють корупційну складову.
 

Насправді ж місце віддають дітям пільговиків. Впровадження блокчейн у систему дасть змогу зробити процес повністю прозорим.

Перевести на блокчейн перший міський сервіс Юрій Назаров, відповідальний за впровадження технології, обіцяє «вже цього року».

Марк Гинзбург

Мільярдер Марк Гінзбург, перша людина, яка минулої осені продала в Києві нерухомість за криптовалюту, запропонував у майбутньому запровадити так званий репутаційний блокчейн для боротьби з корупцією в Україні. Якщо дані про будь-яке правопорушення держслужбовців записувати в ланцюжок блоків, то вилучити або стерти їх по-тихому вже не вийде.

Законодавче регулювання

Зрозуміло, що блокчейн асоціюється передусім із криптовалютою, про регулювання якої у нас ще не йдеться. Однак регулювати необхідно саме криптовалюту як продукт, що використовує технологію, а не саму технологію блокчейн, упевнений глава держагентства Олександр Риженко.

Нагадаємо, заповненням прогалин у законодавстві вже займаються – це один із кроків Стратегії розвитку цифрової економіки України до 2020 року.

Ціна питання

Скільки коштуватиме впровадження блокчейн у київські сервіси, наразі складно говорити – мерія не має досвіду в таких проектах, зазначив Назаров. Головне, що бюджетні кошти на впровадження блокчейн КМДА витрачати не має наміру.
Олександр Риженко також не уточнював, скільки витратили на вже реалізовані проекти: «Ціна впровадження технології – це вартість роботи фахівців, які цим займаються. Ми використовуємо безкоштовне програмне забезпечення від компанії Bitfury, їхні фахівці, за умовами меморандуму, допомагали нам безкоштовно. Загалом грошей було витрачено небагато».

Нагадаємо, що найбільші нафтотрейдери переходять на блокчейн.

Поділитися: