Кінець епохи: чому Марісса Маєр йде після продажу Yahoo

178
lockerdome.com
На посаді генерального директора Yahoo Марісса Маєр заробляла $900 тис. на тиждень

Вчора Verizon – найбільша телекомунікаційна компанія США – закрила угоду з придбання Yahoo за $ 4,48 млрд. Компанія створить новий бренд під назвою Oath, об’єднавши Yahoo та інший актив – AOL – в одну структуру.

«Це означає кінець для бренду одного з піонерів інтернет-епохи», – пише New York Times

Також це означає кінець п’ятирічного керівництва глави Yahoo Марісси Маєр: після укладення угоди її місце займе екс-фінансовий директор медіахолдингу IAC Томас Макінерні. Як вихідну допомогу Маєр отримає $ 23 млн. Їй також належить пакет цінних паперів компанії, загальною вартістю $ 186 млн.

Як Маєр стала керівником Yahoo

Марісса Маєр потрапила в компанію за сприяння засновника нью-йоркського хедж-фонду Third Point Деніела Леба, який в 2012 році домігся відставки колишнього глави Yahoo Скотта Томпсона і отримав контроль над трьома місцями в раді директорів компанії. Леба хотів пожвавити «одряхлілий» інтернет-бізнес Yahoo за допомогою «зірки».

У Маєр був відповідний імідж: вона створила собі образ «залізної леді» в індустрії, у якій традиційно переважають керівники-чоловіки.

Ще обіймаючи посаду в Google, вона працювала по 130 годин на тиждень, а після народження близнят пішла у декрет всього на два тижні.

Щоб переманити Маєр з Google, рада директорів Yahoo запропонувала їй «більш ніж щедрі» умови – пакет обмежених акцій компанії на суму $35 млн і опціони вартістю $ 21 млн, плюс високий оклад і бонуси.

Що у Маєр не вдалося

До 2012 року компанія пропустила «мобільну революцію». Через відтік користувачів кількість показів банерної та пошукової реклами впала. Маєр наймала нових співробітників і купувала інші компанії, таким чином збільшуючи мобільний підрозділ Yahoo. У результаті компанія представила такі додатки, як Weather і News Digest, а також оновила поштовий сервіс і спортивний розділ на Yahoo.com. Проте Маєр не вдалося розвинути власний відеосервіс, пошукову систему та месенджер.

forbes.com

Спостерігаючи за розвитком технологій пошуку в Google, Маєр сформувала підрозділ із 1000 працівників для модернізації пошукової системи Yahoo, яку компанія закинула в 2009 році, коли клала партнерство з Microsoft.

Також компанія придбала проекти в сфері реклами і створила нову рекламну систему «з нуля», але рекламодавці не стали нею користуватися.

У 2013 році керівник Yahoo спробувала вийти на ринок соціальних медіа і компанія придбала блог-платформу Tumblr за $1,1 мільярда. У жовтні 2014 року Маєр повідомила, що до 2015 року прибуток сервісу перевищить $ 100 мільйонів, однак план не було виконано, і компанія знизила оцінку сервісу на $ 230 млн.

Однією з найбільших помилок Маєр називають призначення екс-колеги з Google Енріке де Кастро на посаду операційного директора Yahoo в 2012 році

Він мав відповідати за розвиток рекламного бізнесу компанії, але не виправдав сподівань ради директорів. У 2014 році Кастро звільнили, проте він встиг заробити $109 млн і отримати $58 млн компенсації.

До 2016 року рада директорів Yahoo усвідомила, що керівник не справляється, і ухвалила рішення скоротити грошові бонуси і кількість опціонів Маєр.

 

Чому акції Yahoo росли

Незважаючи на погане управління компанією, за п’ять років під керівництвом Маєр вартість акції Yahoo збільшилася в 3,5 рази – з $ 15,47 в січні 2012 року до $ 53,12 в червні 2017 року.

Подорожчання акцій Yahoo експерти не пов’язують з діяльністю «залізної леді».

«Це можна порівняти з ситуацією, коли в нафтову компанію приходить новий керівник, а ціни на нафту раптово злітають вгору, і вартість акцій компанії також зростає. Хіба прибуток акціонерів Yahoo пов’язаний з діями Маєр?», – розповідає керівник Центру корпоративного управління при Делаверському університеті Чарльз Елсон.

newyorker.com

Причина зростання полягає в двох «далекоглядних інвестиціях», які зробив співзасновник Yahoo Джеррі Янг. У 1996 році він відкрив дочірню компанію Yahoo Japan, яка залишається найпопулярнішим ІТ-сервісом в Японії, а в 2005 році – придбав 43% акцій Alibaba Group.

Втім, у Маєр було небагато шансів врятувати компанію, вважає екс-віце-президент Yahoo Пітер Монако. Вона відстрочила її загибель:

«Маєр позбулася “слабких “співробітників і ввела систему заохочення для найефективніших. Це надихнуло людей і допомогло їм знову створити відмінні продукти. Але Yahoo вже неможливо було виправити. Я не думаю, що на її місці у когось могло б вийти краще», – підсумовує він.

 

За матеріалами New York Times, vc.ru
Поділитися: