Кібербезпеці США загрожують чотири країни – агент ФБР

419
www.businessinsider.com
Найбільше загрожують кібератаки з Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї

Глава відділу кібербезпеки ФБР у Нью-Йорку Арістед Махайрас (Aristedes Mahairas) назвав чотири країни, кібератаки з боку яких становлять найбільшу загрозу для США. Це Росія, Китай, Іран і Північна Корея.

Кібербезпека в 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

Росія

З технічного боку Росія становить найбільшу небезпеку в плані кібератак, вважає Махайрас. За словами агента ФБР, російські хакери «дійсно гарні в замітанні слідів».

Як приклад Махайрас навів злом 1 млрд акаунтів Yahoo, а також втручання в президентські вибори США у 2016 році, яке класифікують як потужну операцію «з дискредитації і розкладання противника».

hackers
www.shutterstock.com

За словами Махайраса, упродовж останніх років кількість таких атак зростає переважно за рахунок соціальних медіа. Єдиний спосіб побороти кіберзагрозу – забезпечити прозорість соціальних платформ на зразок Facebook.

Китай

На думку Махайраса, раніше Китай здійснював гучні й масштабні кібератаки, але після 2014 року, коли США засудили 5 китайських воєначальників, китайські хакери почали діяти «терплячіше й методичніше».

Іран

Агент ФБР зафіксував «помітний сплеск активності» серед іранських хакерів останніми роками. За його словами, їхні кібератаки на США стають дедалі більш витонченими і цілеспрямованими.

«Игра престолов»
wikiofthrones.com

Як приклад він навів торішній напад на телеканал HBO, коли хакер Бехзад Месрі (Behzad Mesri) злив у мережу сценарій до серіалу «Гра престолів» і зажадав викуп 6 млн у біткойнах за нерозповсюдження сценарію до решти серій.

Північна Корея

Попри спроби налагодити дипломатичні відносини, Північна Корея, як і раніше, залишається однією з головних загроз для кібербезпеки США.

Дипломатія жодним чином не вплине на кіберактивність країн, вважає Махайрас. Хакери Північної Кореї спеціалізуються «на пошуку інформації, ключів доступу і наживи» у США.

Дізнайтеся, як неповнолітні хакери обіграли Білла Гейтса.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: