Керівництво Veon постане перед американським судом у зв’язку з корупційним скандалом

232
flickr.com
Акціонери материнської компанії «Київстар» подали в суд на керівництво Veon Ltd за накачування акцій та корупційну схему в Узбекистані

Вчора, 19 вересня, окружний суд Манхеттена (Нью-Йорк) прийняв на розгляд колективний позов акціонерів міжнародної телекомпанії (до лютого 2017 – «ВимпелКом»), що зареєстрована на Бермудах. Вони вимагають від її керівництва відшкодування збитків, нанесених падінням акцій корпорації в 2014 році. Стало відомо, що Veon Ltd регулярно давала хабарі узбецьким чиновникам та завищувала показники фінзвітності.

Суд прийняв більшу частину претензій позивачів, оскільки менеджмент Veon приховував від акціонерів участь в корупційних схемах. «Позивачі документально довели, що Veon був поінформований про все, що відбувається, а його публічні заяви не відповідали дійсності», – зазначає суддя Ендрю Картер.

Вам буде цікаво: Найбільший у світі віртуальний оператор мобільного зв’язку LycaMobile зайшов в Україну

У 2014 році правоохоронні органи Нідерландів й США почали розслідування щодо «ВимпелКому» за підозрою їх участі у корупції в Узбекистані. Минулого року корпорація визнала, що дала високопоставленим чиновникам цієї країни хабара на загальну суму $114 млн і погодилася виплатити штраф у розмірі $795 млн.

Veon (раніше VimpelCom, «Вимпелком») – холдинг, що керує телекомунікаційними операторами більшості країн СНД, Італії, Південно-Східної Азії та Африки. Володіє 100% акцій Kyivstar.

Нагадаємо, що 12 вересня корпорація Google подала судовий позов з вимогою скасувати мільярдний штраф, накладений на неї Євросоюзом за зловживання монополією.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: