Кабмін запропонував посилити покарання за кіберзлочини

138
musingsofamariominion.com
Глава ІнАУ коментує урядовий законопроект

Кабінет міністрів України підготував законопроект №8304 про посилення покарання за злочини, вчинені проти IT-системи держорганів і критичної інформаційної інфраструктури (КІІ) України.

Зокрема, уряд запропонував збільшити термін тюремного ув’язнення за кібератаку на КІІ з нинішніх 2-5 до 6-8 років.

Кібербезпека у 2018-му: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

За повторну атаку, атаку за попередньою змовою або спричинення істотної шкоди пропонується термін до 10 років.

Відповідно до законопроекту, за створення, поширення і продаж вірусів кіберзлочинці мають сісти до в’язниці на 4-6 років, а за «злив» захищеної інформації з обмеженим доступом – на термін до 7 років.

Порушників правил експлуатації IT-системи або захисту інформації на об’єктах КІІ пропонують карати обмеженням волі на 3-5 років або штрафом у розмірі 17-34 тис. грн.

Федиенко

Глава правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко вважає, що законопроект Кабміну «досить позитивний і корисний, але є багато «але».

«Знову бачимо якийсь броунівський рух з формування законодавчого поля. У мене є підозра, що такі норми можуть використовувати, як зараз використовують норму з тероризмом. Тобто використовуватиметься не за призначенням», – написав Федієнко на своїй сторінці у Facebook.

 

Він зазначив, що законопроект не передбачає покарання для осіб, відповідальних за кібербезпеку КІІ.

«Ніде так і немає змін до Кримінального кодексу, що якщо посадова особа, яка відповідає за безперебійну роботу об’єкта критичної інфраструктури або за збереження інформації критичної інфраструктури і з вини якого сталося втручання в роботу критичної інфраструктури, притягується до кримінальної відповідальності. А це, на мій погляд, більш важливе питання», – заявив Федієнко. Більш детально – у його пості.

Як ми писали раніше, в Україні з’явився Центр реагування на кіберзагрози.

А хакери-шифрувальники вимагають 0,1 біткойна за відновлення доступу до сайту Міненерговугілля України.

 

Джерело: Інтефакс-Україна

Поділитися: