JPMorgan: у 2020 році станеться нова глобальна фінансова криза

844
www.cnbc.com
Однак вона буде помірнішою за попередню кризу 2008 року

Наступна глобальна фінансова криза станеться вже у 2020 році, але буде помірнішою за попередню 2008 року. Такого висновку дійшли експерти американського фінансового холдингу JPMorgan Chase & Co., повідомив «Інтерфакс-Україна».

Аналітики JPMorgan створили модель оцінки термінів і глибини ризиків. Вона розраховує потенційні сценарії з урахуванням тривалості економічного зростання, потенційної тривалості наступної рецесії, рівня боргового навантаження, оцінок активів і ступеня дерегулювання і фінансових інновацій до кризи.

«Робити неможливе можливим»: 5 книг від інвестбанкіра Ігоря Мазепи

Згідно з розрахунками фінансова криза 2020 року буде помірнішою за попередню. Однак погана новина полягає в тому, що зниження ліквідності фінансових ринків після кризи 2008 року – це невідома величина, тому JPMorgan не зміг вставити її в рівняння для нової кризи.

Отже, за розрахунками фінансистів, у 2020 році ринок акцій США знизиться на 20%. Прибутковість корпоративних облігацій США збільшиться на 1,15 процентних пункта. При цьому енергоресурси подешевшають на 35%, а кольорові метали – на 29%.

фінансова криза
pngtree.com

Ринок акцій emerging markets, тобто ринків, що розвиваються (до яких відносять і Україну), впаде майже наполовину – на 48%. Національні валюти можуть подешевшати на 14,4%

«Прогнози видаються більш поміркованими порівно з наслідками світової фінансової кризи», – вважають аналітики JPMorgan Джон Норманд і Федеріко Манікарді, нагадуючи, що в попередню хвилю індекс S&P 500 впав на 54%.

Головний аналітик JPMorgan Марко Колановіч вважає, що перші передумови кризи з’являться не раніше, ніж через рік, у другій половині 2019 року. Однак у довгостроковій перспективі «глобальна криза ліквідності» може призвести до соціальної напруженості, яка спостерігалася 50 років тому.

На його думку, щоб запобігти фінансовій кризі, центральні банки будуть змушені вжити екстрених заходів, включно з викупом великих активів. Центробанк Японії, наприклад, уже зробив перші кроки в цьому напрямі.

В іншому випадку на фінансовий ринок чекають економічна депресія і соціальна напруженість, робить висновок Колановіч.

Сивий тигр: міська агломерація Токіо досі найбільша у світі.

Бережіть голову: як розпізнати і як боротися із кризою в компанії.

Поділитися: