Ізраїльський військовий безпілотник готовий до цивільних рейсів

485
www.reuters.com
Військовий розробник представив Hermes 900 StarLiner – рішення для патрулювання цивільних повітряних коридорів

Ізраїльська оборонна компанія Elbit Systems у четвер, 12 липня, представила 1,6-тонний безпілотний літальний апарат, придатний також і для цивільної авіації, повідомляє Reuters.

Літак-безпілотник відправився у трансатлантичний демонстраційний політ напередодні міжнародного авіакосмічного салону у Фарнборо (Велика Британія), який відкривається на наступному тижні.

Державіаслужба України встановила жорсткі обмеження на використання безпілотників

Reuters зазначає, що виробник військової техніки розробив дрон, здатний літати в повітряних коридорах, призначених для мирних літальних апаратів. Проект наблизить появу технологій для безпілотних пасажирських авіалайнерів.

Європейські країни сьогодні переносять увагу з конфліктів в ІГІЛ на власну обороноздатність. Відповідно, зростає попит на безпілотники, які можна безпечно інтегрувати в цивільний повітряний простір – наприклад, для патрулювання повітряних кордонів, пояснюють в компанії Elbit.

Конкретний БПЛА Hermes 900 StarLiner призначений для збройних сил Швейцарії. Готовий літак мають поставити в 2019 році, сума контракту – близько $200 млн.

генеральный менеджер подразделения Elbit ISTAR Элад Ааронсон.
www.reuters.com

«Ми відзначаємо великий інтерес до подібних апаратів у клієнтів з усього світу», – заявив агенції Reuters генеральний менеджер підрозділу Elbit ISTAR Елад Ааронсон.

Попередник StarLiner – Hermes 900, з якого забезпечували авіабезпеку в Бразилії під час чемпіонату світу 2014 року. Тоді необхідно було патрулювати повітряний простір, закривати його від невеликих цивільних літаків і не допускати зіткнень, нагадують в Elbit.

Максимальна висота польотів StarLiner – 9100 м (30 тис футів), що укладається в стандартні коридори польотів цивільних літаків. Дрон може фотографувати ділянку землі площею 80 кв.км. Літачок може бути оснащений радаром, фото- і відеокамерами, а також автоматичним аналізатором електронних сигналів.

Протягом року StarLiner вже здійснював польоти в Ізраїлі. БПЛА відповідає критеріям НАТО і може літати в «цивільних» коридорах Європи, однак для цього потрібні дозволи від місцевої авіавлади. Дозвіл від EASA – Європейської авіакосмічної агенції – компанія розраховує отримати в найближчі місяці.

Два роки тому військові безпілотники дали в бюджет $525 млн – 7% усього доходу від експорту військової промисловості Ізраїлю. За даними консалтингової компанії Frost &Sullivan, на експорті безпілотних літальних апаратів в 2005-2012 роках Ізраїль заробив $4,6 млрд.

Китайський безпілотник – розміром зі смартфон, а українські часто призначені для агрокомплексу.

Поділитися: