Iз введенням «безвізу» українці стали їздити в ЄС на 15% частіше

146
sharij.net
Громадяни України перетнули кордон Євросоюзу 11 млн разів за півроку

Із моменту вступу в силу безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом українці близько 11 млн раз перетнули кордони з країнами ЄС, що на 15% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Про це в понеділок повідомили в представництві ЄС в Україні.

За даними Державної прикордонної служби, українці більше 2,5 млн разів в’їхали в ЄС за біометричними паспортами. У свою чергу, прес-служба Держприкордонслужби інформує, що за півроку «безвізом» скористалися перевагами спрощеної системи перетину кордону 355 тис. українців.

Більш 128 тис. українців подорожували до Європи літаками, 227 тис. – автомобілями та залізницею, незначна кількість громадян виїжджали через морські порти. Найчастіше подорожують через кордон з Польщею та Румунією – майже 90 тис. І 65 тис. осіб відповідно, відзначили в Держприкордонслужбі.

Як «безвіз» змінює ринок праці в Україні

Влітку за «безвізом» влітку українці встигли з’їздити в Європу на 10% частіше, ніж за три літніх місяці 2016- го.

Восени кількість виїжджаючих за безвізом зменшувалася, прикордонники пояснюють це ажіотажем в перші місяці дії безвізового режиму. Якщо раніше прикордонники оформляли в середньому до 80 тис. українців за місяць, то в листопаді цей показник становив 32,5 тис. осіб.

У рамках підготовки до «безвізу» співробітники Держприкордонслужби оснастили біометричним обладнанням 157 пунктів пропуску, в тому числі 97 – сканерами відбитків пальців. Система біометричного контролю функціонує вже у всіх авіаційних, міжнародних і міждержавних пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС.

Безвізовий режим для громадян України з біометричними паспортами набув чинності 11 червня 2017 року для всіх країн ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також для Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

У грудні Google додав Дніпропетровську та Запорізьку області на віртуальну карту України.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: