Із сови в жайворонка: 7 кроків з книги «Диво п’ятої ранку» Джефа Сандерза

1429
Shutterstock
Як підкорити свій день ще до сніданку
Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку

Ще на офісній роботі кар’єрним консультантом Джефу Сандерзу не вистачало часу на біг. Він вирішив спробувати бігати вранці, хоч би як страхітливо це не звучало. Тоді Сандерз відкрив для себе перевагу ранніх підйомів.

Сьогодні йому – тренеру з ефективності, ведучому подкасту «Диво п’ятої ранку» (The 5 AM Miracle) й ультрамарафонцю – є що розповісти про це людям.

У своїй книзі «Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку» (український переклад – «Наш Формат», 2018) Сандерз ділиться досвідом вироблення звички вставати рано, усе встигати і при цьому висипатися.

Бадьорий і ранній підйом, який завдяки тиші навколо і відсутності відволікаючих чинників дає змогу сконцентруватися на найважливішому, – і є дивом, стверджує Сандерз.


Це дає час на ефективне планування і покращує настрій та самопочуття. Ранні пташки отримують можливість напружено попрацювати над важливими справами пару годин з ранку, розвантажуючи при цьому розклад, голову і нервову систему до кінця дня. «П’ята ранку» – лише символ раннього підйому, ідеальний час кожен знаходить індивідуально.

K.Fund Media публікує сім кроків на шляху перетворення з «сови» на «жайворонка», пропонованих Сандерзом.

1

Знайдіть для себе еталон «жайворонка»

Шукайте мотивацію для ранніх підйомів у прикладах успішних людей: Річард Бренсон (засновник Virgin Group) і Анна Вінтур (головний редактор Vogue) встають о 5:15, а Говард Шульц (глава ради директорів Starbucks) і Тім Кук (директор Apple) взагалі о 4:30. Вивчіть їхні звички та історії успіху. Йти до мети буде легше, якщо знати, що йдете слідами найуспішніших у вашій сфері.

Прокинься і не ний: 5 порад з книги Гела Елрода «Чудовий ранок»

2

Запасіться терпінням

Марафон можна пробігти без попередньої підготовки, але це загрожує болем і проблемами зі здоров’ям. І це не зробить з вас справжнього і сильного спортсмена. Так само режим і багаторічну звичку за день змінити неможливо.

Вироблення нової звички потребуватиме певного часу
Вироблення нової звички потребуватиме певного часу. Shutterstock

Почніть експериментувати з графіком, поступово інтегрувати ранній підйом у стиль життя і тип мислення. На це можуть піти місяці, будьте терплячими.

3

Лікуйте кофеїнову залежність

Звісно, важко уявити день без ароматної бадьорливої кави. Однак вона ж може перешкодити заснути раніше. А отже, важко буде встати вранці. Не варто цілком відмовлятися від кави, але можна звести її споживання до мінімуму і зовсім виключити кофеїн у другій половині дня.

4

Перегляньте вечірні звички

Стрічка фейсбуку, галасливі вечірки з друзями або перегляд телевізора далеко за північ не дають вставати рано і відчувати себе при цьому добре.

Головна мета методики – це не лише вставати, а й лягати раніше, щоб по-справжньому висипатися

Тому переглянете свої вечірні звички і плани, можливо, варто перенести їх на інший час заради високої ефективності.

5

Лягайте спати в певний час

Встановіть вечірній дедлайн, з настанням якого ви відкладаєте всі справи і готуєтеся до сну. Привчіть себе не працювати після цього часу – все завтра. Розпишіть свій ідеальний вечір до дрібниць, по хвилинах. Можете навіть розповісти про своє нововведення колегам і босові, щоб ті не надсилали вам вечорами «невідкладні» завдання.

6

Поставте будильник «на раніше»

Маленькими кроками – до великих перемог. Для початку трохи змініть свій графік: поставте будильник на 15 хвилин раніше і поступово зсувайте своє пробудження. Якщо робити це щодня, то вже за тиждень підйом на півтори години раніше, ніж зазвичай, стане можливим без сильного стресу для організму.

Ранні підйоми здатні створити диво у вашому житті
Ранні підйоми здатні створити диво у вашому житті. Shutterstock

7

Прокиньтеся і зробіть щось корисне

Якщо ви будете просто прокидатися раніше і вести звичний спосіб життя, то нічого не зміниться, крім часу підйому. Якщо ж мета – підвищити продуктивність і досягти результатів, то намагайтеся розумно використовувати цей час.

Заплануйте щось корисне на ці ранкові хвилини і години

Навіть на початку шляху, коли вставатимете лише на 15 хвилин раніше, використовуйте час із толком та із задоволенням: планування, йога, читання або медитація тощо.

Але деякі дослідники вважають, що люди з пізнім хронотипом можуть нашкодити своєму здоров’ю, намагаючись кардинально змінити графік. Як живеться «совам» у світі «жайворонків»?

Поділитися: