Історії успіху: як монетизувати себе за допомогою МВА

1019
Shutterstock
Своїм досвідом діляться випускники МІМ

МВА – це не диплом, не звання і навіть не підсумок декількох років старанної роботи. Навчання у бізнес-школі прищеплює звичку до самоосвіти, яка згодом стає стилем життя.

Випускники Бізнес-школи МІМ розповіли про те, що підштовхнуло їх почати навчання і якою цінністю в результаті для них стала MBA-освіта.

Юлія Петряєва, Acer Incorporated BU manager

Закінчила: МВА 2014 року, DBA 2016

В моїй історії було дві основні причини, які зумовили рішення про необхідність бізнес-освіти. Перша – потреба отримати гарну профільну освіту, тому що я вже кілька років працювала на управлінській посаді, не маючи такої. Якщо ти керівник, то це саме те, що потрібно, жодна заочна або очна економічна освіта в класичному розумінні не дасть і десятої частки того, що може стати в нагоді в реальній щоденній діяльності і в управлінні людьми або процесами. Другий мотив – оскільки я працювала і жила в Києві всього кілька років, то потребувала якісного нетворкінгу, а значить, мені потрібен був певний соціум і середовище, а це не те, що можна знайти в спорт-клубі, кафе або у метро.

Також було присутнє і величезне бажання зробити якийсь рестарт в своєму житті, перезапуск, оновлення. Процеси навчання і самонавчання – кращі способи це зробити! А якщо це навчання проходить на найвищому рівні і в команді професіоналів, то результат буде найкращим.

Безумовно, глибина таких трансформацій залежить від самої людини, а саме від того, скільки зусиль вона готова докласти і скільки приділити особистого часу. За декілька років після закінчення навчання в МІМ можу сказати, що питання «а чи варто було?» жодного разу не постало, тому що відповідь не викликає ніяких сумнівів – однозначно варто.


Іванка Пилип’юк, керуючий партнер міжнародної консалтингової компанії ICG

Закінчила: PMD mini MBA 2011-2012 (Pre-MBA)

У 2011 році, коли я вступила до Бізнес-школи МІМ, я вже кілька років самостійно займалася власним бізнесом. І в той момент зрозуміла, що є речі і процеси, які проходить будь-який бізнес від народження до його завершення, незалежно від діяльності, розмірів і напрямку. Тоді я відчувала потребу в додатковій інформації та більшій кількості практичних кейсів. Але вигадувати велосипед не хотіла, тому вирішила здобути бізнес-освіту. Мене захопила думка про те, що є ще безліч дорослих людей, які замість того, щоби після роботи відправлятися додому, йдуть вчитися. І я дуже захотіла познайомитися з такими спраглими до знань людьми.

Зараз я розумію, що в мінливому світі конкретні знання, не мають такого важливого значення, як це було раніше. Найголовніше – мати постійний доступ до інформації і розуміти, де або у кого ці джерела інформації знаходять. Бізнес-школа МІМ Київ для мене стала таким центром, де можна отримати отримати необхідну інформацію і практично розглянути ті чи інші кейси з викладачами або іншими студентами. Я свідомо вибрала короткий курс MBA, тому що замість стажування за кордоном змогла самостійно об’їздити не менше 10 країн із партнерами.


Андрій Губинський, маркетинг-директор компанії Syntegra

Закінчив: PMD маркетинг 2007, МВА 2010

МВА – це про більш ефективну монетизацію себе або свого бізнесу. Мені здається, що рішення про необхідність МВА-освіти приходить тоді, коли людина знаходиться в стані «усвідомленої некомпетентності» в області комплексного розуміння бізнесу як організму, що живе в конкурентному середовищі. У менеджменту мотив до отримання МВА – прагнення підвищити свою компетентність в ролі управлінців, так було і в моєму випадку в 2008 році.

Для власника тригером найчастіше виступає перехід між стадіями розвитку компанії, коли бурхливе зростання змінюється необхідністю систематизації та формалізації процесів, або настає потреба пошуку нових підходів до управління з метою надати імпульс розвитку компанії.

У будь-якому випадку, МВА – це не панацея для вирішення проблем компанії або досягнення цілей кар’єрного росту. Це, перш за все, можливість отримати доступ до нових знань, думок, і досвіду інших людей. За допомогою такого утворення легше визирнути з «коробочки», так би мовити. А ось те, як ці знання буде сконвертовано в дії, залежить виключно від внутрішньої мотивації і прагнень «студента».


Олександр Рябухін, керуючий VLS Energy GmbH

Закінчив: МВА 2013

Зрозуміти, що вам потрібен MBA, досить просто. У вас в бізнесі все добре, але чогось не вистачає. Не в предметному плані, а в плані самореалізації. З’являються думки на кшталт «а чи міг я це зробити ще краще?» або «в чому мені ще треба розібратися?».

У мене було приблизно так. Одного разу я перечитав своє резюме (яке, до речі, треба завжди тримати свіжим і гарячим) і звернув увагу на те, що в розділі «додаткова освіта» у мене більше 20 записів про проходження різних курсів, тренінгів і семінарів на найрізноманітніші бізнес-теми з серйозними сертифікатами і часто із зірковими викладачами (Йен Муліньяні, Драйтон Берд, Томас Гед). Розкид – приголомшливий. Від брендингу до управлінського обліку, від лідерства до проектного менеджменту. І тут я зрозумів, що це набір елементів, а основний структури, «скелету» немає.

Тому я зібрався і прийшов у МІМ.

Мої очікування виправдалися. Як я і припускав, самостійне утворення без системи – це добре, коли ти прагнеш вивчити щось одне. Але це не працює в тому випадку, якщо хочеш бути всебічно розвиненим. На деяких лекціях я відчував, що знаю предмет не гірше викладача, на інших лекціях я зрозумів, що мої знання або неповні або застаріли, на третіх я сидів відкривши рота і слухав предмет, як одкровення. Таким чином, протягом 2 років я зрозумів, як всі ці знання співвідносяться між собою, де їх застосовувати (а де ні – теж важливо!) І підтягнув всі галузі до хорошого рівня.

 

Поділитися: