Ірландський суд відхилив позов місцевих жителів проти Apple

137
2-min
Компанія продовжить будівництво дата-центру площею 200 га

У середу, 1 листопада, Високий суд Ірландії відхилив апеляцію жителів селища Атенрай, що виступають проти будівництва там компанією Apple величезного (близько 200 га) дата-центру. Якщо й Верховний суд не підтримає ірландців, то гаджет-гігант зможе продовжити реалізацію проекту вартістю в $850 млн, що стартував у 2015 році.

Аллан Далі та Шинейд Фіцпатрік закликали суд заборонити будівництво серверного центру в околицях Атенрая: на їхню думку, проект Apple загрожує екологічній ситуації в селищі. До того ж, наголошують позивачі, компанія планує побудувати не один надпотужний дата-центр, а цілих вісім.

Позов Далі та Фіцпатрік не має «виняткової суспільної важливості», аргументував своє рішення суддя Пол МакДермотт. До того ж позивачі не навели переконливих аргументів, чому потрібно забороняти будівництво, розпочате ще два роки тому.

Натомість британська газета The Independent пише, що дата-центр працюватиме на енергії з відновлюваних джерел. За даними видання, Apple обрав для проекту Атенрай через те, що там багато джерел «зеленої» енергії .

Нагадаємо, що в жовтні Євросоюз звернувся до Ірландії з позовом через податкові пільги Apple.

 

Джерело: Rte.ie
Поділитися: