Інвестори з Голлівуду: куди актори та режисери вкладають свої гонорари

761
Shutterstock
Джонні Депп воліє купувати замки, острови та пентхауси, а Роберт Де Ніро зробився успішним ресторатором

Славу можна розглядати лише як первісний внесок у бізнес. Далі він розвивається за загальними правилами. У одних голлівудських зірок виходить суміщати акторство із підприємницькою діяльністю, інші наймають управляючих менеджерів та іноді помиляються, а треті готові вкладати гроші в нерухомість та антикваріат.

«Пірати» довкола Джонні Деппа

Джонні Депп бідкається, що його обікрали, вже майже два роки. До 2016 його фінансами управляли компанія TMG в особі Роберта і Джоел Манделей. Два роки тому Депп заробив на зйомках в кіно $650 млн, але грошей не вистачило для оплати всіх рахунків і повернення банківського кредиту. У створенні цієї ситуації актор звинуватив TMG, відмовився від їхніх послуг і найняв нового бізнес-менеджера Еда Вайта. Депп висунув до TMG позов на $25 млн, на що колишні керівники відповіли зустрічним позовом і оприлюднили список витрат актора за час, поки він був їхнім клієнтом.

Джонні Депп звик жити на широку ногу
Джонні Депп звик жити на широку ногу. wikipedia.org

Так стало відомо, що Депп володіє замком у Франції та ланцюгом із чотирьох незаселених островів на Багамах. Щоби діставатися туди, актор купив 47-метрову яхту.

І не просто яхту, а сучасну репліку старовинного пароплава. Також актор купував будинки, пентхауси, маєтки (один із них – на знаменитому французькому курорті Сен-Тропе), картини Клімта, Модільяні, Баскія та антикваріат. Всього у Деппа в Лос-Анджелесі сорок сім складів, забитих дорогими покупками.

Ресторатори з Голлівуду

На відміну від Джонні Деппа, інші зірки Голлівуду вкладали свої гроші не тільки в нерухомість, антикваріат і предмети мистецтва, але й у реальний бізнес. Деякі спробували себе в ролі рестораторів.

Арнольд Шварценеггер, Сильвестр Сталлоне, Брюс Вілліс та Демі Мур заснували Planet Hollywood – мережу тематичних ресторанів.

До них відвідувачів заманювали можливістю споглядати культові предмети: гітару Джимі Хендрікса, мотоцикл Шварценеггера з фільму «Термінатор» або плаття Клаудії Шиффер. На піку розвитку мережа об’єднувала більше 80 закладів, розкиданих по всьому світу. Частина з них працювали по франшизі.

Planet Hollywood - мережа тематичних ресторанів. Shutterstock
Planet Hollywood - мережа тематичних ресторанів. Shutterstock

Однак актори не брали участі в бізнесі, а наймані менеджери не впоралися із конкуренцію, що стала більш жорстокою. Більше уваги приділялося інтер’єрові, але не меню і якості їжі.

Тому клієнти, відвідавши один раз ресторанів мережі з цікавості, вдруге до нього не поверталися. Борги росли і під тиском кредиторів керуюча компанія подала на банкрутство, акції викупили нові інвестори, а участь зірок Голлівуду в статутному капіталі стала номінальною.

Фокус Савви Лібкіна: як створювати чергу до ресторанів

Зате у Роберта Де Ніро, який вклав свої мільйони в мережу ресторанів Nobu, справи йдуть набагато краще, ніж у його колег. А все тому, що Nobu з самого початку чітко визначилися зі своєю нішею – дорога японська кухня, створена партнером Де Ніро японським шеф-поваром Нобу Мацухіса. Мацухіса додав до авторської японської кухні перуанські нотки (в молодості шеф був співвласником невеликого ресторану в столиці Перу Лімі), і тим самим створив її заново. Сьогодні Мацухіса вважається найзнаменитішим японським шеф-кухарем в світі, його бізнес-партнери по Nobu, крім Де Ніро – два професійних ресторатора, а мережа відома у всьому світі завдяки в першу чергу своїй кухні.

Вино і готелі від Копполи

Одного разу в гості до кінорежисера Френсіса Форда Копполи, який купив старовинний маєток в каліфорнійській виноробній долині Напа, зазирнув його сусід із пляшкою вина місцевого виробництва. Коппола, згадавши свої італійські корені, розчулився. Спочатку він робив домашнє вино, давлячи разом з домочадцями виноград у великих чанах. Бізнес почався тоді, коли Коппола запросив в партнери емігранта і винороба Андрія Челищєва. Потім до справи було залучено французького винороба Філіпа Баскола. В основу виробництва вин «від Копполи» лягли французькі технології, адаптовані до каліфорнійських умов.

Музей виноробства Копполи
Музей виноробства Копполи. L-Echo

А режисер займався розширенням посадочних площ для виноградників, для чого він прикуповував все нові землі, і розкручуванням продукції.

Наприклад, відкрив у своєму маєтку музей виноробства, де пляшки сусідять з його «Оскарами». (Долину Напа щорічно відвідують понад 5 млн «винотуристів»). Сьогодні виноробний бізнес Копполи розділений на два сегменти – преміальне вино за ціною від $100 за пляшку і звичайне – по $10-15.

Режисер також володіє міжнародною готельною мережею Coppola Resorts з готелів-бутиків, тобто невеликих готелів з естетським нахилом

Наприклад, в готелі мережі в містечку Бернальда на півдні Італії всього 9 номерів. Зате номер на двох коштує €720 за добу, причому мінімальний термін проживання – дві доби. Платять клієнти такі гроші не за ім’я Копполи, а за те, що готель розташовано у віллі 1892 року спорудження, інтер’єри в ній оформлено відомим французьким декоратором Жаком Гранжем, а до їхніх послуг не тільки місцева кухня, а й кулінарні класи.

 

Вам буде цікаво: Чудова вісімка: Квентін Тарантіно та його фільми

Поділитися: