Інвестори Facebook вимагають відставки Марка Цукерберга

344
www.flickr.com/photos/briansolis
Засновник соцмережі має більшість голосуючих акцій і фактично одноосібно приймає рішення

Шість інвесторів корпорації Facebook, найбільшої соціальної мережі у світі, із пакетом акцій на загальну суму $3 млрд вимагають відставки генерального директора і засновника Марка Цукерберга з поста голови ради директорів, повідомив Business Insider.

Марк Цукерберг володіє більшістю голосуючих акцій, тому фактично може відхилити будь-яку пропозицію інвесторів, яка не влаштовує його, заявили акціонери виданню Business Insider.

Акції Facebook поділяються на два класи – А (один голос на одну акцію) і В (10 голосів на одну акцію). Марк Цукерберг володіє 75% акцій класу В, тому контролює понад половину компанії. Решта акцій Facebook класу В розподілені між вісьмома акціонерами. Серед них – довірені особи Цукерберга, включно з операційним директором Шеріл Сендберг.

Акціонер Facebook: Марк Цукерберг має піти у відставку

Подібна структура правління компанії «несе репутаційні, нормативні та правові ризики», стверджує скарбник Нью-Йорка і акціонер Facebook Скотт Стрінгер, який володіє акціями на $895 млн.

Інвестори вимагають, щоб Цукерберг звільнив посаду голови ради директорів. На його місце необхідно найняти незалежного керівника, переконані акціонери. Інвестори також хочуть скасувати подвійну структуру акцій Facebook, яка, на їхню думку, є джерелом влади Цукерберга.

Акціонер Майкл Фреріхс (його пакет коштує $35 млн) нагадує, що Марк Цукерберг нікому не звітує – «ні раді директорів, ні акціонерам».

Facebook відмовляється коментувати претензії інвесторів. Компанія раніше заявляла, що «структура капіталу відповідає інтересам акціонерів, а нинішня структура корпоративного управління є надійною та ефективною».

Нагадаємо, що Марк Цукерберг розповів про проблеми Facebook за останній рік і пережив дводенні слухання в Конгресі США.

Поділитися: