Інвестор Девід Айнхорн: Tesla йде слідами банку Lehman Brothers

943
www.reuters.com
У 2008 році банк теж погрожував спекулянтам, відмовлявся від залучення капіталу і хотів піти з біржі – і з його банкрутства почалася глобальна криза

Інвестор і керівник хедж-фонду Greenlight Capital Девід Айнхорн вважає, що на корпорацію Tesla під керівництвом Ілона Маска чекає банкрутство, як колись сталось з банком Lehman Brothers, який припинив діяльність і спровокував глобальну фінансову кризу в 2008 році, відзначає Reuters.

Айнхорн впевнений, що безглузда поведінка Ілона Маска свідчить про наявність фінансових проблем у компанії, які, хоч як їх приховують, рано чи пізно призведуть до банкрутства.

Кризовий менеджмент Tesla: 6 уроків Ілона Маска

Така поведінка нагадує ситуацію Lehman Brothers. Банк так само погрожував спекулянтам, відмовлявся залучати капітал (навіть викупив акції назад) і думав піти з біржі.

«За кілька місяців акціонери, кредитори, співробітники і світова економіка дорого заплатили за нерозсудливу поведінку керівництва, яка призвела до банкрутства», ー наголосив Айнхорн.

Він упевнений, що найбільша проблема Маска криється в надмірних витратах: через орієнтацію на масову аудиторію, компанія продає електроседан Model 3 за ціною від $35 тис., але Маск ніяк не може «наважитися» скасувати збиткову програму і чесно компенсувати передоплати своїм клієнтам.

«Його поведінка наштовхує на думку, що він робить усе можливе, щоб позбутися посади генерального директора і тим самим уникнути відповідальності», ー підсумував Айнхорн.

Не виключено, що саме ситуація з Tesla може стати тригером нової фінансової кризи, яка, за прогнозами банку JPMorgan, настане вже в 2020 році.

Нагадаємо, що за мировою угодою із SEC, Маск залишить пост глави ради директорів Tesla і заплатить штраф у $20 млн.

Поділитися: