Інвестбанки сумніваються в успіху операції Tesla з викупу всіх акцій компанії

252
www.reuters.com
Виробник електрокарів має борг в $11 млрд і не приносить прибутку

Інвестиційні банки сумніваються в успіху угоди з викупу всіх акцій Tesla, яку раніше запропонував її глава Ілон Маск.

Ще жодній компанії таких масштабів не вдавалося стати приватною за гроші інвесторів, упевнені автори Reuters.

Регулятор США вимагає від Ілона Маска пояснень про викуп акцій Tesla

У випадку з Tesla не працює стандартний метод догляду компанії з біржі – викуп контрольного пакета акцій за допомогою кредиту. Компанія вже має борг перед кредиторами в $11 млрд. Більше того, корпорація досі не приносить прибутку, а в 2017 році Tesla зафіксувала збиток у розмірі $1,6 млрд.

Стефан Селіг
commons.wikimedia.org

«З урахуванням цих чинників банкіри дуже обережно висловлюються про можливість здійснення угоди найближчим часом», – коментує колишній топ Bank of America Стефан Селіг.

З іншого боку, банки могли б добре заробити на можливій операції. Згідно з розрахунками фірми Freeman & Co, якби викуп всіх акцій Tesla здійснили за рахунок кредитних коштів, то радники Tesla могли б отримати комісійні в розмірі $90-120 млн, а команда Маска, до якої вже входять інвестиційний банк Goldman Sachs і приватна компанія Silver Lake, заробили би $30-50 млн. Комісія за обслуговування кредиту за угодою може скласти до $500 млн.

Однак якщо здійснити угоду виключно з пайовими учасниками і невеликим боргом, як того хоче Маск, сума зборів буде набагато нижчою, що зовсім не вигідно банкірам.

Сам Маск упевнений, як він написав у блозі минулого тижня, що сума необхідних інвестицій набагато менша за $72 млрд, тому що дві третини інвесторів готові залишитися в приватній компаній і не переводити акції в готівку.

Поділитися: