Інтроверти не соціофоби: руйнуємо міфи

1703
Shutterstock
У всьому винний нейромедіатор дофамін

Кого ви уявляєте, коли бачите термін «інтроверт»? У багатьох виникає образ тихої та замкненої людини, що більшість свого часу проводить у самотності, всіляко уникаючи спілкування.

Насправді ж інтроверти із задоволенням підтримують соціальні зв’язки, дружні стосунки. Але вони по-різному відпочивають після спілкування. За словами доктора психології Перпетуа Нео, з точки зору хімії мозку, інтроверти мають нижчий поріг чутливості до дофаміну (нейромедіатор, що асоціюється із винагородою, тому що змушує нас почуватися добре – K.Fund Media). По суті, що нижчий ваш поріг дофаміну, то легше ви збуджуєтеся.

Володар серця та душі: «Твій мозок – суперзірка» Кайї Норденген

«Інтроверт добре зберігає енергію на самоті або в маленьких соціальних групах, а в великих він її швидко витрачає. Тому там, де екстраверт стає розкутим і привабливим, інтроверт намагається втекти», – пояснює вона.

У інтровертів інша хімія мозку

Інтроверти відзначають всі деталі, власні помилки, відразу ж оцінюють результати. Так біологічно закладено. Ще вони постійно звертаються до довготривалої пам’яті. Словом, для інтроверта спілкування – це цілий процес. Вони, на відміну від екстравертів, не можуть відразу ж реагувати на події – занадто багато всього відбувається в їх голові.

Інтроверти постійно звертаються до довготривалої пам'яті
Інтроверти постійно звертаються до довготривалої пам'яті. Shutterstock

«Ось чому у великій компанії вони ніби на взводі, їх мозок та нервова система просто перевантажені», – пояснює Нео.

Для відновлення сил та підзарядки интровертам потрібно провести якийсь час на самоті. Але це не має ніякого стосунку до сором’язливості або схильності до соціофобії.

«Соціофобія – це коли у вас існує страх, і ви змушені уникати соціальної взаємодії», – продовжує Нео

В якості прикладу вона наводить страх публічних виступів. Після цього заходу людина, схильна до соціофобії, буде постійно згадувати свій виступ, відзначати все, що зробила неправильно, ігноруючи при цьому все те хороше, що сталося. У майбутньому такі люди намагаються уникнути будь-якої соціальної взаємодії, яка викликає дискомфорт. Але на соціофобію можуть страждати і екстраверт, і інтроверт.

«Різниця полягає в тому, що інтроверт перезаряджається на самоті, а екстраверт шукає жвавого спілкування або метушливих ситуації», – підсумовує професорка.

Інтроверсія – це не образа; це просто інший спосіб життя інших людей. І де б ви не знаходилися на спектрі інтроверсії-екстраверсії, найголовніше – навчитися використовувати свої відмінності в своїх інтересах.

Інтроверт перезаряджається на самоті
Інтроверт перезаряджається на самоті. Shutterstock

Раніше K.Fund Media писав, що інтроверти можуть поводитися як екстраверти, але головне з цим не перестаратися.

 

За матеріаламиBusinessinsider

Поділитися: