Інтроверт шукає друзів: як налагодити стосунки на новому робочому місці

524
Shutterstock
Поради дають п’ять інтровертів

Ви не соціофоб. І не сором’язливі. Ви інтроверт – людина, психічний склад якої характеризується зосередженістю на своєму внутрішньому світі, замкненістю, спогляданням, той, хто не схильний до спілкування. А значить, вам потрібно трошки більше часу, щоби встановити дружні стосунки. Особливо якщо мова йде про колег.

K.Fund Media переклав кілька порад п’яти інтровертів для інтровертів, які хочуть завести приятельські стосунки на новій роботі. Оригінал тексту був опублікований у The Muse.

1

Використайте перших кілька днів, аби просто роздивитися

Не думайте, що ви зобов’язані завести друзів просто зараз.

«Проведіть перші кілька днів, спостерігаючи і слухаючи розмови в кімнаті відпочинку або навколо кулера. Не привертайте до себе уваги, просто дивіться і слухайте, а потім вирішите, з ким ви хотіли би познайомитися ближче», – каже блогер-інтроверт Мішель Фернандес.

Ви не зобов'язані завести друзів прямо зараз
Ви не зобов'язані завести друзів прямо зараз. Shutterstock

З нею погоджується кандидат наук, дослідник Аліша Пауелл: «Вам просто потрібно звертати увагу на те, що відбувається навколо вас. Вставляти свої п’ять копійок не обов’язково».

Сприймайте цей час, як період планування, який дозволить краще зрозуміти, з ким би вам хотілося дружньо спілкуватися, і обдумати способи, як це найкраще зробити.

2

Починайте з малого

Після періоду знайомства можна починати робити маленькі кроки до зближення. Пауелл та Фернандес пропонують почати із невеликої бесіди, а потім запропонувати пообідати удвох або випити кави.

«Не в природі інтроверта говорити із багатьма людьми одразу, тому я би запропонувала говорити із однією людиною за один раз. Докладіть зусиль, щоби поговорити із однією людиною на день, навіть якщо це означатиме просто представитися одне одному», – радить цифровий маркетолог в Health Labs Лорен Крейн.

Стратегії успіху для інтровертів

3

Шукайте групи, які вас цікавлять

Це відмінна порада для будь-якої людини, яка прийшла на нову роботу, але особливо вона підходить інтровертам, які з усіх сил намагаються знайти способи влитися в компанію.

Дуже часто співробітники ходять після роботи разом на якісь заходи або просто відпочивають в кафе. Шукайте, що вам більше до душі, і занурюйтесь в життя поза роботою. Розпитуйте людей про те, як минають їхні дні.

Занурюйтесь в життя поза роботою
Занурюйтесь в життя поза роботою. Shutterstock

«Наприклад, я приєднався до клубу бігунів, який поки що обмежується каналом в Slack, де бігуни обмінюються порадами щодо продуктів, маршрутів і загальних питань. Це забезпечило мені знайомство з новими співробітниками і тему, на яку можна спілкуватися, якщо я раптом зустрінуся з іншим бігуном», –ділиться помічник по маркетингу контенту в Fundera Ніколя Страут.

4

Будьте добрими та прекрасними

Пам’ятайте, що ви – розумна, приємна та дивовижна людина. Ви подобаєтеся людям, оскільки немає причин їм не сподобатися.

Бути собою – не вимагає виправдань. Нехай ваші колеги знають, що вам подобається

«Я, наприклад, люблю сучасне мистецтво, тому минулого літа я запросив одного стажиста до кількох галерей. Іншим разом ми з колегою, з якої ніколи раніше не спілкувалися, протягом кількох годин обговорювали наших улюблених письменників та режисерів», – згадує член маркетингової команди в Fueled Мелісса Хо.

Ви випробували ці методи і вам все одно не пощастило? Просто нагадайте собі, що завести друзів на новій роботі – складне заняття для всіх. Так що будьте до себе поблажливішими, якщо вам не вдається швидко зблизитися з людьми. Все у вас вийде.

Поділитися: