Інтернет-холдинг Alibaba почав приймати оплату посмішками

178
Shutterstock
Китайський інтернет-гігант першим на планеті впроваджує технологію розпізнавання облич «Заплати посмішкою» для розрахунків у фастфуді

Китайський інтернет-гігант першим на планеті впроваджує технологію розпізнавання облич «Заплати посмішкою» для розрахунків у фастфуді

Дочірня компанія холдингу Alibaba – Ant Financial запустила послугу «smile to pay» («заплати посмішкою») в Гуанчжоу, де розташована штаб-квартира компанії. Випробування проходять у фастфуді KFC.

З відеоролика Ant зрозуміло, що процес оплати не вимагає наявності смартфона. Послуга розрахована на клієнтів, які використовують додаток Alipay і активували послугу розпізнавання облич. 3D-камера, розташована в точці продажу, сканує обличчя клієнта для ідентифікації; для додаткової безпеки є функція перевірки номера телефону.

Alibaba вперше продемонструвала технологію розпізнавання осіб на IFA, міжнародній виставці побутової електроніки, в Німеччині в 2015 році. Тоді президент Джек Ма продемонстрував деякі основні можливості, в тому числі можливість оплати через ідентифікацію особи за селфі.

За два роки ідея отримала свого розвитку. Сьогодні Alibaba використовує технологію Face ++ від китайського стартапу Megvii, який залучив понад $ 150 млн інвестицій, в число інвесторів якої входить і найбільший в світі виробник електроніки і комп’ютерних комплектуючих Foxconn.

KFC вибрали для тестового запуску закономірно: Alibaba – інвестор в Yum China, китайської компанії, що управляє KFC та іншими франшизами швидкого харчування, включаючи McDonalds і Taco Bell.

Глобальна концепція торгівлі в баченні холдингу об’єднує елементи онлайн- і оффлайн-роздрібної торгівлі. На початку літа Alibaba відкрив повністю автоматизований магазин без продавців і використання готівки. Крім того, в мережі з десяти роздрібних магазинів в Шанхаї для оптимізації роботи з покупцями використовуються мобільні додатки для інтернет-торгівлі.

Легко зрозуміти, що сервіс «smile to pay» вписується в цю стратегію, а також підвищує популярність Alipay. Ще одна мета – конкуренція з платіжною системою WeChat Pay Tencent, пов’язаної з популярним в Китаї месенджером WeChat.

Поділитися: