Американська технологічна компанія Intel презентувала два своїх нових чіпи – нейроморфний Loihi і квантовий Tangle Lake.
У процесі розробки чіпа Loihi найбільший у світі виробник мікропроцесорів використовував технологію штучного інтелекту.
Завдяки цьому винахід Intel здатний імітувати мозкову діяльність людини, в тому числі самонавчатися. При цьому кожна з частин чіпа виконує окрему функцію навчання.
За словами гендиректора Intel Брайана Кржаніча (Brian Krzanich), функціональність Loihi наразі обмежується розпізнаванням об’єктів.
Очікується, що згодом він може бути використаний в роботах і безпілотних авто.
Три кити: як Джобс, Гейтс і Гроув зробили те, що зробили
У свою чергу, 49-кубітний чіп Tangle Lake розроблений спеціально для квантових комп’ютерів.
Відзначається, що цей чіп розміром з 25-центову монету має поліпшені теплові характеристики, меншу вразливість до радіоперешкод і створений з передових матеріалів у галузі квантової схемотехніки.
Обидва нових чіпи Intel потребують додаткового тестування, яке проводитимуть у дослідницьких центрах – партнерах компанії.
Як ми писали раніше, IT-гігант Google випустив відкрите і безкоштовне програмне забезпечення для моделювання процесів на квантових комп’ютерах.
А найбільший телеком-оператор Японії Nippon Telegraph and Telephone надав для громадського користування прототип власного квантового комп’ютера.