Intel представив два унікальні чіпи для квантових комп’ютерів

166
tctechcrunch2011.files.wordpress.com
В одному з них американський виробник використовував технологію ШІ

Американська технологічна компанія Intel презентувала два своїх нових чіпи – нейроморфний Loihi і квантовий Tangle Lake.

У процесі розробки чіпа Loihi найбільший у світі виробник мікропроцесорів використовував технологію штучного інтелекту.

Завдяки цьому винахід Intel здатний імітувати мозкову діяльність людини, в тому числі самонавчатися. При цьому кожна з частин чіпа виконує окрему функцію навчання.

За словами гендиректора Intel Брайана Кржаніча (Brian Krzanich), функціональність Loihi наразі обмежується розпізнаванням об’єктів.

Очікується, що згодом він може бути використаний в роботах і безпілотних авто.

Три кити: як Джобс, Гейтс і Гроув зробили те, що зробили

У свою чергу, 49-кубітний чіп Tangle Lake розроблений спеціально для квантових комп’ютерів.

Відзначається, що цей чіп розміром з 25-центову монету має поліпшені теплові характеристики, меншу вразливість до радіоперешкод і створений з передових матеріалів у галузі квантової схемотехніки.

Обидва нових чіпи Intel потребують додаткового тестування, яке проводитимуть у дослідницьких центрах – партнерах компанії.

Як ми писали раніше, IT-гігант Google випустив відкрите і безкоштовне програмне забезпечення для моделювання процесів на квантових комп’ютерах.

А найбільший телеком-оператор Японії Nippon Telegraph and Telephone надав для громадського користування прототип власного квантового комп’ютера.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: