Іншим шляхом: як стартапи заробляють на турботі про споживача

212
Shutterstock
Безіменні та дешеві товари, індивідуальний підбір вітамінів та вживані luxury-бренди

Новачкам складно привабити розпещеного споживача. Починати бізнес з розпродажів та акцій не має сенсу, підібрати унікальний асортимент – клопітно. K.Fund Media вибрав три проекти, які зробили ставку на турботу про покупців. Кожен по-своєму, але це спрацювало. Всі проекти залучили мільйонні інвестиції.

Не брендом єдиним

Засновники компанії Brandless Тіна Шаркі та Ідо Леффлер відкрили інтернет-магазин з продажу органічних продуктів харчування та предметів домашнього ужитку. Нічого незвичайного, якби не одна особливість – всі товари безіменні, а ціни низькі.

delish.com

Замість торгової марки вказується назва продукції: засіб для миття посуду, квасоля (нут) тощо. Вартість будь-якої позиції становить $3. Така низька ціна досягається за рахунок відсутності витрат на просування бренду.
Проект запустився в 2016 р, а вже влітку цього року підприємці залучили $50 млн на його розвиток.


Вітаміни вітамінам не рівня

Восени минулого року Крейг Елберт та Акаш Шах спільно із компанією Juxtapose запустили платформу з продажу вітамінів – Care/of. Кожен користувач, перш ніж купити вітамін на цьому сайті, надає компанії інформацію про своє здоров’я та спосіб життя. На підставі цих даних, за спеціально розробленим алгоритмом, клієнт отримує рекомендації щодо того, які препарати йому підійдуть.

takecareof.com

Ціна вітамінів у Care/of до 20% нижча, ніж в офлайн-аптеках.
Після оплати товар доставляють просто до дверей клієнта. При цьому періодичність поставки залежить від призначень із вживання вітамінів.

Влітку Care/of залучив $12 млн інвестицій.


Продаж вживаних предметів розкошів

Комісійна компанія TheRealReal відкрила інтернет-магазин з продажу вживаних речей luxury-брендів: Gucci, Hermès та ін. Компанія ретельно відстежує підробки і запевняє, що у них продаються лише брендові речі.

Якщо людина вирішила продати предмет розкоші, то їй достатньо зателефонувати до TheRealReal, а співробітники компанії самі заберуть товар та проведуть його оцінку. У більшості випадків речі продаються протягом кількох місяців. Але вартість послуг TheRealReal немаленька – 45% від ціни речі, при середньоринковій близько 20-25%.

therealreal.com

Справи компанії йдуть добре: за останні п’ять років вона залучила $120 млн, з яких $ 40 млн – цьогоріч. Найближчі конкуренти з перепродажу преміальних речей Threadflip та Twice закрилися у 2015 році.

 

Джерела: Business InsiderForbesТechCrunchFortune
Поділитися: