Інновації як жах: «Водій у автівці без водія»

225
K.Fund Media
Приведуть сучасні технології до утопії чи антиутопії – у бестселері Вівека Вадви

Хороша новина – сьогоднішні технологічні розробки вказують на надзвичайне майбутнє, в якому цифрові технології продовжують змінювати світ на краще.

«Водій у автівці без водія» (The Driver in the Driverless Car) – важлива та своєчасна книжка, яка пояснює важливі сьогоднішні технології. У ній обговорюється, як продукти та ринки змінять наші життя в прийдешні роки. Вона є натхненною, інформативною та попереджувальною, до того ж написана для загального кола читачів. Незалежно від того, чи хвилюєтеся ви з приводу автомобілів без водія та дронів чи тривожитеся про роботу в майбутньому – ця книга для вас.

Стиль автора – живий, легкий для прочитання. Вадва – футурист, який добре знається на темі, що додає книжці авторитетне звучання.


Теми, що піднімає автор у книзі, охоплюють досягнення в галузі освіти, революцію у сфері охорони здоров’я, розширення робототехніки, проблеми кібербезпеки, безпілотники та їхнє застосування, досягнення генетики та їхні наслідки, перспективу отримання вільної енергії та чистої води, роль big data та штучного інтелекту (ШІ) і багато іншого. Це наступне покоління технологічних досягнень вирішить багато проблем людства і неминуче створить нові, що вирішуватимуться наступними поколіннями. Саме так відбувається поступ цивілізації, і швидкість змін збільшується.

Вівек Вадва.apbspeakers.com

За умов демократії обізнані громадяни важливі для того, щоб впоратися із неминучими виборами та дилемами. Ця книжка надає необхідні для цього знання.

Вадва оцінює кожну область технологій, ставлячи три доцільних питання. Чи має технологія потенціал надати всім однакові переваги? Які ризики та вигоди розвитку технології? Чи сприяє технологія більше автономії або залежності?

Закон Мура є основою сучасних руйнівних технологічних тенденцій 

Вадва не дарма присвячує цілий розділ на початку книжки змінам, які спричинило застосування цього закону. Гордон Мур був співзасновником Intel, і він правильно спрогнозував тривале експоненціальне зниження вартості цифрових чіпів. Це є основою всіх технологічних досягнень за останні 50 років, і закон досі актуальний.

Зворотний бік збільшення цін – вибух на ринках. Вибуховий ріст – це те, що ми можемо очікувати від кожної з технологій, що обговорюються у цій книжці.

sisystems.co.za

В душі Вадва — справжній оповідач. Проте в реальному світі майбутнє рідко розвивається так логічно, як мало б. Успішний продукт потребує підтримки екосистеми, суттєві елементи якої не підпорядковуються закону Мура.

Попри те, що це може уповільнити часову шкалу та рафінувати характерні риси продукту, основні сили зупинити неможливо.

Візьмемо, наприклад, iPhone, попередником якого був провальний Apple Newton. Newton представили 1993 року, очікуючи, що це призведе до бурхливої ​​доби мобільних обчислень. Венчурний капітал інвестував величезні суми, десятки компаній почали роботу і, зрештою, провалилися.

Нові ринки можуть бути дуже непередбачуваними

Що пішло не так? Тоді бездротові мережі та доступ до інтернету, що ми приймаємо як належне сьогодні, були надзвичайно важливими для галузі. В той самий час, як інвестори, так і підприємці були помилково приковані до розпізнавання рукописного тексту та використання стилусу як важливих атрибутів для адаптації користувача.

Хоча ми маємо очікувати подібних затримок на деяких ринках, які описує Вадва, глобальні сили та керунки, які він виокремлює, є неминучими.

Shutterstock

Залишатися конкурентоспроможним – означає залишатися поінформованим, оскільки створюються нові галузі та зникають старі. Багато найкращих робочих місць майбутнього будуть в компаніях, які сьогодні не існують. Ця книга є важливою «абеткою», яка анонсує майбутнє.

 

За матеріалами Newtheory.com
Поділитися: