Інновації та безпека: що чекає на агросферу України

164
K.Fund Media
Юрій Косюк, Філіп Грушко, Алекс Ліссітса та Желько Ерцег про тонкощі ведення бізнесу та інвестування

Агросектор – локомотив української економіки. Та щоб цей локомотив не зупинявся, йому потрібні інновації. Саме про це говорили під час дискусії «Майбутнє агробізнесу», що відбулась в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

K.Fund Media обрав найцікавіші тези із виступу спікерів.


Юрій Косюк Засновник ПАТ «Миронівський хлібопродукт»

Існує міф, що керувати великим виробництвом складно. Але я в це не вірю. Якщо ви можете впоратись з однією дитиною, то і з трьома все буде добре. Ця аналогія стосується і земельного банку. Якщо ти здатен управляти 1 тис. гектарів, то впораєшся і з десятком, і з сотнею тисяч гектарів. Найважливіше – вміти правильно побудувати команду та навчитись працювати з ризиками.

Я вважаю, що у агросфері є місце для малого та середнього бізнесу. Наприклад, вони можуть вирощувати ягоди та квасолю. Це хороший шанс заявити про себе нішовим виробництвам та фермерам. А от масові продукти – справа великих компаній.

Аграрний бізнес – це великий та хороший майданчик для розвитку IT-індустрії в Україні. Ми відкриваємо бізнес-інкубатори та залучаємо молодих і креативних людей. У нас немає чорних схем, ми відкриті для світу та для нових бізнес-ідей. Чому так? У нас є гроші, є люди, та найважливіше – у нас є апетит.


Філіп Грушко Партнер інвестиційної компанії SD Capital

Західні інвестори хочуть вкладати гроші в український агросектор. Вони дуже добре усвідомлюють, що у нас є чорнозем та унікальне розташування. Інвестори зацікавлені агросферою ще й через високу маржинальність у цьому бізнесі. Та є одне але – це великі ризики. Зокрема, корупційні та законодавчі.

Над кожним з інвесторів ми повинні тримати своєрідну парасольку,що захищатиме від ризиків та вести їхню діяльність за принципом «під ключ». Наприклад, зараз ми будуємо великий термінал разом з компанією Cargill. Сума інвестицій – $150 млн. Партнерство з компанією дає гарантію завантаження терміналу, а ми ж гарантуємо  відсутність проблем з головними ризиками.


Алекс Ліссітса Генеральний директор ІМК

Ми розшифровуємо назву нашої компанії як інновації, менеджмент та команда. Ці три складові і є основою для досягнення успіху. Один із наших козирів – у нас молода команда, тому ми з радістю експериментуємо та впроваджуємо інновації. Один з найпростіших прикладів – перехід на безпаперову бухгалтерію.

Але будь-які інновації потрібно впроваджувати по мірі їхньої потреби, а не сліпо наслідувати тренди. До прикладу, купувати нові дрони лише через те, що вони є у сусідів, як мінімум неправильно. Головне завдання компанії сьогодні – збільшувати дохідність з кожного гектару.


Желько Ерцег Операційний директор «Астарта-Київ»

Колись я працював у Сербії. Порівнювати той досвід з українським важко. Найбільша проблема України – небезпека інвестування в агробізнес через відсутність можливості володіти землею. Наприклад, можна багато вкласти у меліорацію на землях, а завтра їх віддадуть в оренду іншій компанії, або ж фермеру. Тож, я вважаю, що потрібно якнайшвидше закінчити земельну реформу.

Щодо інновацій в агробізнесі, то зараз ми працюємо над проектами пов’язаними з управління польовими операціями через смартфон.

Поділитися: