Інновації на сніданок: відключення Telegram, Цукерберг на грилі й електродороги Китаю

137
K.Fund Media
Актуальні новини світу технологій – у суботньому дайджесті K.Fund Media

Цього тижня ми дізналися про раптову репетицію глобального відключення інтернету. З’ясувалося, що ще 30 березня біля Атлантичного узбережжя Африки стався обрив підводного міжконтинентального кабелю зв’язку, який з’єднує 22 держави Європи і Західної Африки, від Франції до ПАР. У результаті на два дні без доступу до всесвітньої мережі залишилася африканська Мавританія. Тож проект Ілона Маска запустити супутниковий глобальний інтернет стає дедалі актуальнішим.

Регулювання здорової людини – і навпаки

Уранці в п’ятницю, 13 квітня, суд у Москві протягом 18 хвилин вирішив повністю заблокувати в Росії Telegram за позовом Роскомнагляду. Павло Дуров заборонив своїм представникам приходити на засідання, назвавши те, що відбувається «відвертим фарсом», а російські телеграм-канали вже опублікували способи обходу блокування.

telegram-store.com

Напередодні, до речі, той самий Роскомнагляд заблокував технічний домен Google, де зберігаються кешировані копії сайтів та інша службова інформація, – щоб обмежити доступ до інтернет-рації Zello.

П’ятницю, 13-е, обрали явно не випадково: у США перед цим саме завершився черговий етап Facebook-епопеї. Давайте згадаємо, як відбувається процес регулювання здорової людини.

У вівторок і середу Марк Цукерберг витримав десять годин «підсмажування» на слуханнях у сенатських комітетах. Глава Facebook вибачився за проблеми з конфіденційністю даних користувачів.

Запитання конгресменів свідчили, що Сенат США серйозно налаштований посилити регулювання Facebook.

Інвестори найбільшої соціальної мережі оцінили поведінку Марка. Ціна акцій Facebook зросла більше ніж на 5%. За два дні компанія подорожчала на $3 млрд.


«Зелені» новини

«зеленая» энергия
www.shutterstock.com

Google і Apple відзвітували про те, що перевели свої дата-центри, офіси й виробничі потужності виключно на електроенергію з альтернативних джерел.

Google, наприклад, є найбільшим у світі корпоративним покупцем альтернативної електроенергії.

А Apple коментує, що на «зеленій» енергії працюють не лише власні офіси компанії, а й більше 20 постачальників IT-гіганта.


Таксі тижня: Uber і Veterano Cab

Uber
www.shutterstock.com

Гендиректор Uber Дара Хосровшахі поділився наполеонівськими планами стати універсальною транспортною компанією. Крім таксі, прокату автомобілів та електровелосипедів, сервіс готується запустити послугу купівлі квитків на автобуси, потяги і пороми.

В Україні на один онлайн-сервіс таксі стане більше. Засновник Pizza Veterano оголосив про запуск таксі Veterano Cab з 25 квітня. З додатком і GPS-трекером, як годиться. Сподіваємося, ветерани врахують помилки старших колег по ринку.


Інновації тижня – 3D в медицині й електродороги в Китаї

3D принтер
www.shutterstock.com

Немає нічого неможливого. У медицині 3D-друк уже активно використовують для виробництва індивідуальних протезів, а на підході – біодрук органів, нової шкіри і навіть універсальної таблетки для лікування багатьох захворювань.

Тоді як на українських трасах в областях дірки перемагають у боротьбі з асфальтом, у Китаї вже побудували «розумну» дорогу з датчиками і сонячними батареями – щоб у майбутньому заряджати електроавтомобілі прямо в дорозі.

Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи ЧАЕС запустила програму екскурсій на станцію. Тепер усі охочі легально зможуть потрапити на об’єкт «Укриття-2», пообідати в їдальні АЕС і погодувати легендарних чорнобильських сомів. Звісно, за гроші, із засобами індивідуального захисту і повним дозиметричним контролем.

Ну і нагадаю милу новину: малюки в одній з дитячих лікарень Британії тепер менше бояться операцій, адже можуть приїхати в операційну самостійно – на дитячому електромобілі Tesla: один з покупців «дорослого» електроавто відгукнувся на прохання лікарів і віддав дітям іграшку, яку видають при покупці бонусом.

Читайте K.Fund Media – ми не блокуємо інтернет! Сонячних вихідних всім.

Поділитися: