Цього тижня ми дізналися про раптову репетицію глобального відключення інтернету. З’ясувалося, що ще 30 березня біля Атлантичного узбережжя Африки стався обрив підводного міжконтинентального кабелю зв’язку, який з’єднує 22 держави Європи і Західної Африки, від Франції до ПАР. У результаті на два дні без доступу до всесвітньої мережі залишилася африканська Мавританія. Тож проект Ілона Маска запустити супутниковий глобальний інтернет стає дедалі актуальнішим.
Регулювання здорової людини – і навпаки
Уранці в п’ятницю, 13 квітня, суд у Москві протягом 18 хвилин вирішив повністю заблокувати в Росії Telegram за позовом Роскомнагляду. Павло Дуров заборонив своїм представникам приходити на засідання, назвавши те, що відбувається «відвертим фарсом», а російські телеграм-канали вже опублікували способи обходу блокування.
Напередодні, до речі, той самий Роскомнагляд заблокував технічний домен Google, де зберігаються кешировані копії сайтів та інша службова інформація, – щоб обмежити доступ до інтернет-рації Zello.
П’ятницю, 13-е, обрали явно не випадково: у США перед цим саме завершився черговий етап Facebook-епопеї. Давайте згадаємо, як відбувається процес регулювання здорової людини.
У вівторок і середу Марк Цукерберг витримав десять годин «підсмажування» на слуханнях у сенатських комітетах. Глава Facebook вибачився за проблеми з конфіденційністю даних користувачів.
Запитання конгресменів свідчили, що Сенат США серйозно налаштований посилити регулювання Facebook.
Інвестори найбільшої соціальної мережі оцінили поведінку Марка. Ціна акцій Facebook зросла більше ніж на 5%. За два дні компанія подорожчала на $3 млрд.
«Зелені» новини
Google і Apple відзвітували про те, що перевели свої дата-центри, офіси й виробничі потужності виключно на електроенергію з альтернативних джерел.
Google, наприклад, є найбільшим у світі корпоративним покупцем альтернативної електроенергії.
А Apple коментує, що на «зеленій» енергії працюють не лише власні офіси компанії, а й більше 20 постачальників IT-гіганта.
Таксі тижня: Uber і Veterano Cab
Гендиректор Uber Дара Хосровшахі поділився наполеонівськими планами стати універсальною транспортною компанією. Крім таксі, прокату автомобілів та електровелосипедів, сервіс готується запустити послугу купівлі квитків на автобуси, потяги і пороми.
В Україні на один онлайн-сервіс таксі стане більше. Засновник Pizza Veterano оголосив про запуск таксі Veterano Cab з 25 квітня. З додатком і GPS-трекером, як годиться. Сподіваємося, ветерани врахують помилки старших колег по ринку.
Інновації тижня – 3D в медицині й електродороги в Китаї
Немає нічого неможливого. У медицині 3D-друк уже активно використовують для виробництва індивідуальних протезів, а на підході – біодрук органів, нової шкіри і навіть універсальної таблетки для лікування багатьох захворювань.
Тоді як на українських трасах в областях дірки перемагають у боротьбі з асфальтом, у Китаї вже побудували «розумну» дорогу з датчиками і сонячними батареями – щоб у майбутньому заряджати електроавтомобілі прямо в дорозі.
Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи ЧАЕС запустила програму екскурсій на станцію. Тепер усі охочі легально зможуть потрапити на об’єкт «Укриття-2», пообідати в їдальні АЕС і погодувати легендарних чорнобильських сомів. Звісно, за гроші, із засобами індивідуального захисту і повним дозиметричним контролем.
Ну і нагадаю милу новину: малюки в одній з дитячих лікарень Британії тепер менше бояться операцій, адже можуть приїхати в операційну самостійно – на дитячому електромобілі Tesla: один з покупців «дорослого» електроавто відгукнувся на прохання лікарів і віддав дітям іграшку, яку видають при покупці бонусом.
Читайте K.Fund Media – ми не блокуємо інтернет! Сонячних вихідних всім.