Інновації на сніданок: Tesla тікає з біржі, а Rozetka замахнулася на Amazon

299
arena.ua
Середина серпня – саме час готувати сюрпризи на осінь

Маск остаточно награвся в біржу і акції, і тепер йому загрожує суд, Rozetka готується стати вдвічі більше, хто такі цифрові українці та як створити комп’ютерну гру, якщо тобі сім років. Словом, найпопулярніші новини минулого тижня в нашому дайджесті.

Говоримо «Rozetka», маємо на увазі Amazon

Найдивовижніша новина тижня.

Два гіганти української електронної комерції вирішили злитися воєдино. Версії розходяться: чи то Rozetka викуповує частку в своєму головному конкурентові Prom.ua (та іншим в EVO на додачу), то чи EVO і Rozetka об’єднуються в імперію маркетплейсів, тому що, подейкують, Horizon Capital, один з основних акціонерів Rozetka, вже шукає зовнішнього інвестора. У будь-якому разі попереду – рішення АМКУ.


Tesla тікає з біржі

Tesla тікає з біржі
www.pexels.com/@michael-sprehe-20684

Ілону Маску набридло щоквартально виправдовуватися перед акціонерами Tesla, і він заявив – поки що в своєму Twitter – що вирішив вивести компанію з біржі і викупити всі акції по $420 (приблизно на 30% дорожче від нинішньої ціни).

Рада директорів не в курсі, де Ілон зібрався шукати відсутні $72 млрд на цю операцію.

А Комісія з цінних паперів США (SEC) запропонувала мільярдерові відповісти «за ринок» і пред’явити гроші або інвестора. В іншому випадку йому загрожує цілком серйозне кримінальне переслідування за свідоме маніпулювання курсом (п.240.14e-8 регламенту SEC).


Інтернет-свобода тижня

Інтернет тижня
pixabay.com

Після того як минулого тижня Facebook забанив 32 сторінки, які поширювали фейкові політичні новини, експерти з кібер- та інформаційної безпеки визнали, що фальсифікатори стали працювати значно акуратніше і ретельніше.

Не встигли ми звикнути до абревіатури GDPR, як Європейський суд створив набагато цікавіший прецедент. ЄС заборонив передруковувати фотографії в інтернеті без попередньої згоди їх автора – навіть якщо фото розміщені у вільному доступі.

У месенджері Telegram, який позиціонується як один з найбезпечніших, виявили серйозну уразливість. За нікнеймом користувача створена в РФ система «Криптоскан» вираховує прив’язаний до акаунту номер телефону.

В Індії місцеві інтернет-провайдери та оператори мобільного зв’язку отримали лист від влади з пропозицією знайти варіанти блокування найпопулярніших в країні соцмереж і месенджерів: Facebook, WhatsApp, Instagram, Telegram – поки що на випадок надзвичайних ситуацій.


Транспорт тижня

taxi cab
www.flickr.com/photos/kumarsedit

Муніципалітет Нью-Йорка дійшов висновку, що в місті забагато таксі, і вирішив на рік припинити видавання нових ліцензій на перевезення таксистам служб Uber, Lyft і подібних. Ініціатором, як і в Європі, стала профспілка водіїв.

З кінця жовтня з України можна буде дешево літати до Вільнюса і Братислави – зі Львова, а також до Гданська і Вроцлава – з Харкова. Забронювати квитки на нові рейси Wizz можна від €9,99.

Для тих, хто замість мотора і крил обирає два колеса, теж є новина. Наступного тижня в Києві відкриються станції прокату велосипедів Nextbike. Вибрати байк, орендувати і заплатити за нього можна через смартфон.


Мобільні новини тижня

Мобільні новини тижня
www.jisc.ac.uk

США безнадійно програють Китаю в розгортанні інфраструктури для зв’язку стандарту 5G. Піднебесна вже побудувала в 10 разів більше веж, ніж Америка, причому китайці витратили на це значно менше грошей.

«Vodafone-Україна» впроваджуватиме в Харкові технології Smart City на базі своєї платформи IoT – «інтернету речей». Насамперед харків’яни отримають Mobile ID для електронних сервісів. Технології вже випробувані в Лісабоні, Лондоні, Амстердамі і Мюнхені.

У п’ятницю «Київстар» запустив мобільний зв’язок стандарту 4G на курортах Азовського узбережжя. Тепер з пляжів Бердянська і Кирилівки в Запорізькій області фото друзям в офіси можна надсилати ще швидше.

«Vodafone» намалював портрет цифрового українця. Виявляється, протягом п’яти років з 2013 по 2018 роки абоненти стали вдвічі активнішими в мобільному інтернеті.


Пиріжечок тижня

ОС Android Pie
gagadget.com

Google офіційно представив дев’яту версію ОС Android. Як і повелося, вона отримала солодку назву Pie. «Пиріжок» вміє відключати повідомлення, ставити таймер на користування додатками, редагувати скріншоти і має більше керуючих жестів в асортименті.


Милота тижня

Семилетняя Пенни, дочка разработчика игр
www.kotaku.com.au-min

Семирічна Пенні, дочка розробника ігор, самостійно написала просту гру старою мовою програмування QBasic і Windows 98. Іграшка Answer The Question вже отримала першу сотню відгуків в глобальному магазині ігор Steam.

У Білорусі повторюється історія феноменального успіху українських книг, що «оживають», – з доповненою реальністю. «Аліса в Країні Див» з AR і ілюстраціями Гапчинської в місцевій мережі гіпермаркетів розійшлася накладом 137 тис. за середнього накладу близько 2,5 тисяч.

Любіть книги – вони відкривають нам світ. Читайте K.Fund Media – ми вибираємо для вас найкращі книги!

Поділитися: