Інновації на сніданок: Reddit і Microsoft перемогли Facebook і Alphabet

256
www.washingtonpost.com
Популярні соцмережі, безпечні месенджери й безконтактні Чернівці

Reddit обійшов Facebook за популярністю, Microsoft коштує дорожче за Alphabet, Uber загруз у кредитах, а аеропорт «Бориспіль» б’є рекорди. Дивуйтеся і згадуйте технологічні новини останнього тижня травня разом із дайджестом від K.Fund Media.

Здивування тижня

Точніше, одразу два.

По-перше, Reddit, напівфорум, нарівсоцмережа, куди кидають новини самі користувачі, вперше випередив Facebook за популярністю у США. Середньостатистичний користувач щодня сидить на сайті 15 хвилин 10 секунд, а в соцмережі – 10 хвилин 50 секунд.

А по-друге, Microsoft вперше з 2015 року випередив за капіталізацією Alphabet і знову опинився в трійці найбільших компаній планети.

Facebook завжди правий

Facebook
www.shutterstock.com

Мабуть, ще одним здивуванням тижня можна вважати політику Марка Цукерберга. Він не просто витримав суворі допити європарламентарів тиждень тому. Глава найбільшої соціальної мережі світу ще й увічливо послав інших акціонерів Facebook, які після скандалів вимагали змінити корпоративні політики та правління компанії. У четвер збори акціонерів затвердили склад ради директорів – і відхилили всі вимоги міноритаріїв.

Утім, деякі результати таки є. Соцмережі довелося відкрити архів покупців політичної реклами в США. Список містить інформацію про бюджети рекламної кампанії і цільову аудиторію. Facebook обіцяє незабаром відкрити доступ до інформації про політичних рекламодавців і в інших країнах.


Uber тижня

Uber
www.shutterstock.com

Трохи оговтавшись від акціонерних потрясінь, найбільша таксі-компанія планети продовжила експансію. Uber навіть відмовився від інвестицій Воррена Баффета в $3 млрд – не домовилися про умови партнерства.

При цьому, зауважу, на компанії висить кілька мільярдних позик з невигідними відсотками, а знизити кредитну ставку поки що не виходить.

Конкуренти по ринку таксі не дрімають. Два років тому в Україну прийшов Taxify, «естонський Uber», щоправда, особливих успіхів поки що не досягнув. Цього тижня у компанії серед інвесторів з’явився німецький Daimler, а загальна капіталізація зросла до $1 млрд – тож можна сподіватися на активізацію Taxify й у нас.

Поки UberEats в Україні лише стартує, його конкурент у Південно-Східній Азії Grab запустив власний сервіс доставки їжі й перевів на свою платформу клієнтів і партнерів UberEats.


Кібербезпека по-китайськи

www.shutterstock.com

На виставці з безпеки в Пекіні показали сканер-зломщик для поліції. Цей чемоданчик цілком може впоратися з 4-значними паролями від iPhone і завантажити всю інформацію про власника.

І якщо зламувати дівайси в Китаї можна, то зазіхати на засновника держави не рекомендується. Коли пародист в образі Мао Цзедуна привітав учасників місцевої конференції з блокчейну, в організаторів були проблеми, а відео його виступу в соцмережі заблокували.


Транспорт тижня

kievvlast.com.ua

На фіналі Ліги чемпіонів в Києві заробили не лише київські орендодавці, а й аеропорт «Бориспіль». 26 травня головні повітряні ворота країни прийняли рекордну кількість пасажирів – близько 53 тис. людей.

Цього року «Укрзалізниця» збирається витратити на модернізацію $1 млрд і розраховує видобути ще $2 млрд інвестицій.


Українські технології тижня

UNIT.City
artprize.unit.city

Україна обігнала Польщу за кількістю патентів – такими є результати дослідження, проведеного інноваційним містом UNIT.City. Українці, нагадаємо, зареєстрували понад 145 тис. патентів за 11 років.

Київська компанія Space Cossacks розробила свою версію автономної повітряної платформи і з нею представить Україну на європейському космічному конкурсі.

Герой наших публікацій, український стартап Creditor Data Platform, переорієнтував бізнес, залучив €100 тис. інвестицій і навіть створив власну криптовалюту.


Бесконтакт тижня

мини-терминал для платежей с банковских карточек
www.theverge.com

В Україні в невеликих магазинах продавці часто не дуже раді оплаті карткою. Зате в Лондоні вже й вуличні музиканти можуть приймати свої «гонорари» бесконтактно: міні-термінал охоче ставиться до платежів з банківських карток, смартфонів і «розумних» годинників.

Дуже скоро проїзд ще в одному українському місті можна буде оплатити безконтактно. У Чернівцях реалізується платіжний проект від «Ощадбанку» і Visa.

І хороша новина тижня: Telegram увійшов до топ-6 найбезпечніших месенджерів з наскрізним шифруванням.

У K.Fund Media в ньому є свій канал. Читайте нас, це безпечно!

Поділитися: