Інновації на сніданок: ні пластику в Європі, так криптовалюті в Україні

14365
brest.greenbelarus.info
Остання субота жовтня і тільки хороші новини технологій

В останньому жовтневому дайджесті я вирішила зібрати максимум хороших новин про технології. Отже, в ЄС нарешті заборонили одноразовий пластик, Україна близька до безболісної легалізації криптовалюти, Uber збирає на електрокари, а Меркурій стане ближчим.

Зелена свідомість тижня

Ecology.md

На цьому тижні Європарламент ухвалив цілком очікуване рішення. З 2021 року на території ЄС запровадять заборону на виробництво і поширення найпопулярніших і небезпечних для довкілля одноразових пластикових виробів. Це поліетиленові пакети, пластикові пляшки, контейнери для продуктів, трубочки для напоїв і ватні палички. Крім того, європейцям доведеться збирати і здавати на переробку до 90% пластикових пляшок.

Екологічну свідомість виявив і найбільший таксі-сервіс планети. У Лондоні Uber запровадив спеціальний збір «на чисте повітря» – по 15 пенсів з 1 милі поїздки. Додаткові кошти підуть на закупівлю електроавтомобілів. Пересадити водіїв у Лондоні на «зелені» автомобілі планується до 2025 року.

Крім того, за два роки Uber має намір запустити новий сервіс – доставку їжі дронами.


Нульове декларування тижня

yandex.com

У четвер Мінекономрозвитку України порадувало прихильників криптовалюти, блокчейну і розподілених реєстрів. У новому законопроекті пропонується легалізувати віртуальні валюти і активи як небанківські та запровадити їх добровільне декларування за нульовою ставкою.

Ще раніше – вже до кінця цього року – прихильників безготівкових розрахунків має намір залучити «Укрпошта». Державний поштовий оператор готується встановити у відділеннях 5 тис. POS-терміналів для розрахунків карткою. Прес-служба стверджує, що в найбільш завантажених відділеннях уже працюють дві тисячі терміналів для розрахунків карткою (залишилося знайти, де).


Прибутки тижня

CarDiagram

Tesla оголосила про прибутковий квартал – третій за п’ятнадцятирічну історію компанії – і натхненний ринок миттєво відреагував зростанням акцій компанії на 14%.

Про доходи відрапортував і Microsoft. Компанія наростила прибуток у третьому кварталі – за рахунок хмарного бізнесу і корпоративних пакетів. Чистий прибуток компанії зріс на 34% – до $8,82 млрд.


Hyperloop тижня

YouTube

Річард Бренсон, судячи з усього, дещо розчарувався або втомився від улюбленої іграшки – проекту Hyperloop. Принаймні він заявив, що дуже зайнятий, щоб очолювати Virgin Hyperloop One, і запропонував знайти когось молодшого і більш залученого.
А заодно акуратно загорнув переговори з державним інвестиційним фондом Саудівської Аравії, наслідуючи приклад багатьох прогресивних бізнесів. Звинувачення в заохоченні вбивства журналіста – надто серйозний аргумент, який переважує будь-які плюси від можливості отримати $1 млрд на космічні проекти.

Водночас Ілон Маск раніше активно просуває Hyperloop. Він заявив, що частина проекту – тунель на території штаб-квартири Space X – майже готовий, а тестову капсулу пообіцяв запустити 10 грудня. 


Меркурій тижня

twitter.com

Європейське космічне агентство відправило космічний зонд BepiColombo до найближчої до Сонця планеті нашої системи – Меркурія. Апарат вийде на орбіту планети лише через сім років.


Мудрість тижня

Webtretho

На прощання давайте перечитаємо поради від мудрого китайського мільярдера Джека Ма. Засновник Alibaba ділиться трьома питаннями, які допоможуть досягти мети: «Що я маю? Чого я хочу? Чим я готовий пожертвувати?»

Відповіді завжди знайдуться у нас на K.Fund Media. Хорошої вам осені!

Поділитися: