Інновації на сніданок: небезпечний Facebook, Маск та Lego, Tinder і футбол

117
www.shutterstock.com
Ми вибираємо тільки важливі новини технологій для нашого суботнього дайджесту

Тема тижня: безпека даних

Чергова серія Facebook-саги. Марк Цукерберг публічно відповідав на запитання користувачів і роздавав інтерв’ю – про проблеми соцмережі, про боротьбу з фейковими новинами, монетизацію за принципом Тіма Кука і регулювання.

Акціонер компанії, який має пакет акцій вартістю близько $1 млрд, публічно зажадав відставки Цукерберга. Марк як власник контрольного пакету йти не збирається.

Cambridge Analytica нарешті визнала, що користувачі постраждали через її дії – щоправда, 30 млн, а не 50 млн. У свою чергу, Facebook в офіційній заяві збільшив цифру до 87 млн ​​і попередив, що зараз існує велика загроза конфіденційності даних практично всіх акаунтів – а їх 2 млрд.

Не перемикайтеся, в середу, 11 квітня, Цукерберг нарешті виступить перед конгресменами США.

хакер
www.shutterstock.com

Коли хакери атакували одразу кілька великих газотранспортних компаній у США, газові гіганти призупинили роботу систем з метою безпеки.

І привіт з 2009 року. Grindr, соцмережа для геїв і бісексуалів, передала двом IT-аналітичним компаніям вельми делікатні дані своїх користувачів – в тому числі про наявність ВІЛ-інфекції.

Аналітики, звісно, божаться, що дані використовували виключно для перевірки працездатності оновлень, організація захисту прав споживачів Норвегії вже подала позов, геї обурюються.

А розробники взагалі виявилися красенями, відповівши буквально: «Grindr – публічний форум, вам слід ретельніше вибирати, яку інформацію публікувати в своєму профілі». Не дуже далекоглядно з їхнього боку говорити таке в 2018 році на тлі палаючого скандалу навколо Facebook.


Вселенський похід проти Uber триває

Uber
www.shutterstock.com

Податкова служба Данії перевірила декларації майже 1200 водіїв Uber і майже у всіх знайшла несплату, тепер їм належить повернути бюджету $1,9 млн.

Не встиг Uber поміняти свій бізнес у Південно-Східній Азії на блокувальний пакет акцій малайзійської Grab, як Індонезія вже вимагає, щоб Grab і мото-таксі Go-Jek перереєструвалися як транспортні компанії.


Ілон Маск тижня

Tesla
www.shutterstock.com

Першоквітневий жарт Ілона Маска про банкрутство Tesla виявився дуже вдалим – акції корпорації впали на 5%.

Зате його SpaceX отримала схвалення державного регулятора на будівництво всепланетної мережі супутникового інтернету в діапазонах 20/30 ГГц і 11/14 ГГц.

Boring Company отримає користь з каменя, отриманого під час буріння. З нього робитимуть блоки для будівництва будинків за принципом Lego – легкі й міцні.


Технології тижня

Apple
www.shutterstock.com

Apple, по-перше, переманив главу ШІ-розробок Google. Джон Джаннандреа має навчити Siri багатьох премудростей і вивести «яблучні» інноваційні продукти на новий рівень.

По-друге, в найближчі два роки Apple має намір замінити чіпи Intel у ноутбуках Mac на власні аналоги. У результаті акції Intel впали на рекордні 9,2%.

По-третє, компанія заявила, що для нової лінійки iPhone розробляє технологію управління за допомогою жестів і вигнутий екран.

Google посилив безпеку і оновив Access Checker. Користувачі Google Диска тепер можуть перевірити, хто має доступ до їхніх файлів.

У Messenger тепер можна надсилати фотопанорами 360 і HD-відео.

Mozilla представила браузер Firefox для віртуальної реальності.

Додаток для знайомств Tinder став спонсором футбольних клубів Manchester City і New York City. Чітке влучання в цільову аудиторію.


Рідні інновації

4G
www.shutterstock.com

«Київстар-Україна» нарешті ввімкнув 4G у діапазоні 2600 МГц у 20 містах.

Нарешті! У відділеннях «Укрпошти» з’являться POS-термінали для приймання оплати банківськими картками.

«Нова Пошта» домовилася з ЄБРР про кредит у €9,5 млн на будівництво великого сортувального терміналу в Хмельницькому.

Агрохолдинг «Астарта» має намір вкласти $30 млн кредиту від IFC в модернізацію виробництва і ресурсозберігаючі технології.

Віртуальні пасіки допоможуть збільшити збір реального меду. Інший агрохолдинг – «Мрія» – розробив інтерактивну карту України для бджолярів.

Як виявилося, громадяни України вже зареєстрували понад 400 компаній через е-громадянство Естонії, випередивши фінів і німців.

Не дуже інноваційна новина: за даними компанії GfK, 61% українських компаній досі веде бази клієнтів і продажів у таблицях Excel, а 3% цілком задовольняється і паперовими звітами.

Читайте K.Fund Media, і у вашому святковому кошику завжди буде пожива для розуму. До речі, не забудьте завтра, коли втомитеся від рясного столу, відкрити нас і зіграти в «пасхалочки».

Поділитися: