Інновації на сніданок: мережевий нейтралітет проти бекдорів у мережі

359
sites.google.com
У Стокгольмі вручили Нобелівські премії, а Маска оштрафували на $20 млн

Не встиг губернатор Каліфорнії підписати найжорсткіший у Штатах закон про мережевий нейтралітет, як Білий дім закликав його скасувати, а інтернет-провайдери США взагалі подали до суду з вимогою скасування.

У далекій Австралії тим часом свої примхи. Влада готова ухвалити закон щодо акту 5 Eyes (США і країни Британської Співдружності) про вимогу залишати доступ для дешифрування персональних даних підозрілих користувачів. Facebook, Apple, Alphabet і Amazon різко проти і мають намір чинити опір такому закону.


Суди Ілона

Илон Маск
www.flickr.com/photos/heisenbergmedia

Епопея навколо твітів про секретне фінансування нарешті завершилася. Ілону Маску довелося заплатити $20 млн штрафу і звільнитися з посади голови ради директорів Tesla. Компанія теж виплатила $20 млн Комісії з цінних паперів і бірж (SEC). Наразі мільярдер відіграється тим, що розшифровує SEC як Shortseller Enrichment Commission – «Комісія зі збагачення тих, хто грає на пониження».

Зате іншого суду, зважаючи на все, уникнути не вийде. До Tesla позиваються через експлуатацію іноземних працівників. За версією звинувачення, компанія погрожувала службовцям депортацією, якщо вони не вийдуть на роботу або поскаржаться на довгі зміни.

Forbes офіційно визнав Джеффа Безоса найбагатшим американцем – $160 млрд.

Щоправда, глава Amazon може трохи збідніти. Система інтернет-аукціонів eBay звинуватила Amazon у тому, що ритейлер кілька років переманював продавців на свій майданчик в особистих повідомленнях.


Нобель тижня

Иммунологи из США Джеймс П. Эллисон и Японии Тасуку Хондзе
www.reuters.com

Цього року Нобелівські лауреати щонайменше у двох номінаціях зробили максимум для здоров’я людства.

Нобелівську премію власне з медицини присудили за революційний підхід до лікування раку. Імунологи з США Джеймс П. Еллісон і Японії Тасуку Хондзе розробили метод імунотерапії найскладніших форм онкології.

А лауреати премії з фізики здійснили революцію в лазерній фізиці – для дослідження біологічних процесів і операцій на очному яблуці. Оптичні пінцети Артура Ешкіна вміють брати лазерними «пальчиками» і атоми, і частини живої клітини. А високоінтенсивні ультракороткі оптичні імпульси Жерара Муру і Донни Стрікленд «свердлять» мікроотвори в живій тканині.

AR-окуляри від Epson на Нобеля поки ще не тягнуть, натомість глядачі з вадами слуху в таких окулярах можуть дивитися спектаклі, не підглядаючи в п’єсу. Окуляри вже випробували в Королівському національному театрі Великобританії.


Інновації в Україні

Digital Innovation Lab
UNIT.City

Велика агросервісна компанія Syngenta відкрила першу в Україні Лабораторію цифрових інновацій – в київському UNIT.City. Тут базуватиметься центр агротехнологій не лише для України, а й для всієї Європи.

У Львові відкрився Business Hub. Тут можна не лише орендувати коворкінг або зал для конференції, а й з бухгалтером проконсультуватися. Це перший у Західній Україні центр комплексної підтримки малого і середнього бізнесу.

Якщо вам холодно, а за вікном дощ, це привід уявити себе в космосі й зіграти в нову космічну гру до 60-річчя NASA. У месенджері та Telegram з’явилася чатбот-гра Boto Sapiens. Переможець, який правильно відповість на максимум питань, зможе поїхати до космічного центру Kennedy в США.


Мобільні новини тижня

Киевстар
vesti-ukr.com

«Київстар» запропонував голосову альтернативу Skype-конференціям та вебінарам. Його сервіс «Віртуальна мобільна АТС» тепер вміє створювати аудіоконференції одразу на 128 учасників і робити масові голосові розсилки.

Тим часом «Vodafone-Україна» провів 3G на Говерлу. Тепер з найвищої точки України можна надсилати історії в Instagram і хвалитися підкоренням вершини по відео. Крім того, у складних місцях Чорногірського хребта нарешті з’явився голосовий зв’язок.

Базова станція там, до речі, працює на сонячних батареях.


Полуничка тижня

pornhub
gametimers.it

По-перше, Facebook звинуватили в заохоченні торгівлі секс-послугами і залученні неповнолітніх у секс-бізнес.

А по-друге, як показало дослідження, в США користувачі відвідують порносайти частіше, ніж Twitter, Netflix і Wikipedia. До двадцятки найбільш відвідуваних сайтів Америки увійшли чотири порносайти, включаючи Pornhub.

Поділитися: