Інновації на сніданок: криптопіцца, право на швидкісний інтернет і Pro Bono

164
bloximages.newyork1.vip.townnews.com
Почніть суботній ранок з найяскравіших новин минулого тижня в дайджесті від K.Fund Media

Законодавча ініціатива тижня – право на інтернет

В Україні інтернет-провайдери тільки почали дискусії про те, яким чином ліквідувати цифрову нерівність і забезпечити віддалені села інтернетом – прокладати оптику по землі або ставити мобільні вежі для 4G. А в Німеччині урядова коаліція зробила одним з ключових пунктів своєї програми право кожного громадянина на швидкісний інтернет – незалежно від того, живе він у центрі Берліна або в глухому швабському селі.

Поки в Києві розпродають ліцензії на частоти під зв’язок 4G, в США оператор T-Mobile вже планує мережу 5G на обладнанні Nokia і Ericsson, а в решті світу готовий допомогти китайський виробник Huawei.


Електроновини тижня

3D-печать металлом
www.3dizingof.com

Науковий журнал Массачусетського технологічного інституту назвав однією з десяти проривних технологій поточного року 3D-друк металом. Вона, наприклад, дасть змогу здешевити виробництво електромобілів.

Гонконг вже активно заохочує купівлю електроавто, щоб знизити шкідливі викиди. Покупці можуть отримати податкову пільгу до $32 тис. – якщо навзамін здадуть на металобрухт старе авто з двигуном внутрішнього згоряння.

На решті території Піднебесної виробники електроавто займуться також утилізацією відпрацьованих акумуляторів – їх скоро набереться 170 тис.тонн.

А в Каліфорнії набрали чинності нові правила перевезень, і тепер тест-драйви машин на автопілоті справді можна проводити на автопілоті.


Криптопіцца тижня

пицца и биткойн
pingblockchain.com

Вісім років тому каліфорнієць купив дві піци за 10 тис. біткойнів і прославився. І що ви думаєте, цього тижня він повторив покупку!

Серйозний криптовалютний ринок притих в очікуванні регулювання, а найбільш завбачливі стартапи наймають фінансистів і екс-чиновників, щоб ті допомогли залагоджувати юридичні тонкощі.

Тим часом в Україні платіжні шахраї стають винахідливішими і спритнішими, свідчать підсумки минулого року. Остерігайтеся передусім соціальної інженерії.


IT-гіганти тижня

иконки соцсетей
zn.ua

Facebook, передумавши ділити новинну стрічку на дві, вирішив вийти в одне ринкове поле з рекрутинговою соцмережею Linkedin. Сервіс Facebook Jobs запущений уже в 40 країнах, серед яких України поки що немає.

Кажуть, Марк Цукерберг потихеньку розпродає акції компанії. На півмільярда вже продав, між іншим. І спустив гроші не на чергову віллу на Сейшелах і не в казино – все відправив на благодійність.

Google критичніше придивився до своєї благодійної, за суттю, програмою рекламного дотування громадських організацій. Активістів, чия реклама в пошуковику має клікабельність менше 5%, позбавлять гранту на $10 тис.

А зароблятиме IT-гігант, наприклад, на нових комерційних інтерактивних і мультимедійних RSC-повідомленнях.

Amazon придбав стартап смарт-дзвінків Ring за $1 млрд. Офіс стартапа розміщується в Україні, між іншим.


Диверсифікація тижня

выращивание залени
static1.squarespace.com

Технологічні корпорації активно освоюють суміжні і не дуже галузі. Canon взявся за автоматизацію вирощування зелені й овочів, а Fujifilm заповзявся розробляти серцеві препарати.


Подив тижня

На подив редакції, найпопулярнішою новиною минулого тижня став американський топ-10 високооплачуваних професій, для яких не потрібна вища освіта. Дорогі читачі, навчитися все одно доведеться: добре заробляють лише висококваліфіковані працівники. До речі, Міносвіти України розширило список важливих професій, тож отримати робітничий фах можна за держрахунок.


Можливості тижня

UNIT.City
unit.city

Для тих, хто навчається, у нас є чудові новини.

UNIT.City запускає менторську програму для українських стартаперів Entrepreneur-In-Residence, заявки на перший етап приймають до 9 березня.

Для трохи молодших (12-17 років) у Києві оголошено конкурс STEAM-House на моделювання «розумних» пристроїв.

У свою чергу, українські компанії можуть допомогти громадським проектам власним досвідом і професіоналізмом. Pro Bono Club Ukraine – це частина загальносвітової практики надання безкоштовних послуг конкретних ініціатив заради суспільного блага.

Навчайтеся, удосконалюйтеся, розвивайтеся – і читайте а K.Fund Media.

Поділитися: