Інновації на сніданок: космічний телескоп, говіркі електроавтомобілі та літаюча Аліса

149
exoplanets.nasa.gov
Згадайте найяскравіші новини технологій разом з K.Fund Media

Цього тижня SpaceX здійснила великий комерційний запуск для NASA – вивела на орбіту телескоп TESS, який шукатиме екзопланети. Місія з вивчення 200 тис. зірок триватиме два роки.

Торгова війна триває

США запровадили санкції проти ще однієї китайської компанії. Китайський телеком-гігант ZTE протягом семи років не зможе закуповувати американську технологічну продукцію.

Дарма. Заборона Дональда Трампа на злиття американського виробника процесорів Qualcomm з китайцями із Broadcom дуже погано позначилася на економіці компанії. Qualcomm має намір урізати витрати на $1 млрд і для цього планує звільнити, за різними даними, 1-1,5 тис. осіб. На війні як на війні, навіть якщо війна торгова.


Технології та ритейл

Amazon
andro4all.com

Amazon всерйоз взявся за Індію – 1,3 млрд потенційних покупців на дорозі не валяються. Наприкінці червня компанія планує завершити угоду з придбання одного з лідерів місцевого електронного ритейлу Flipkart за $10-12 млрд.

Крім того, Amazon навіть випустив спеціально для бідного індійського ринку простий і легкий інтернет-браузер для старих андроїдів. Лише 2 Мб і можливість анонімного серфінгу.

Гендиректор інтернет-продавця №2 в Китаї – холдингу JD.com – Річард Лю пообіцяв упродовж найближчих десяти років замінити живих продавців роботами.


Електроновини тижня

Toyota
K.Fund Media

Volkswagen має намір встановити близько сотні супермаркетів Walmart у 34 штатах США електрозарядки для автомобілів. Деякі українські ритейлери, до слова, вже теж замислилися про подібний проект.

А Toyota через три роки розпочне в США продаж «говірких» автомобілів. Японський автоконцерн обладнав спеціальною технологією вже більше 100 тис. машин.

Намісник Бога на Землі Папа Римський зовсім не проти радостей сучасної людини. Перед черговим етапом чемпіонату Формули E (електрокарів) Франциск благословив гоночний електромобіль.


Соцмережі та приватність

Соцсети и приватность
www.irishtimes.com

Мережа британських пабів JD Wetherspoon пішла із соцмереж на знак протесту проти порушення приватності користувачів. Та й любителів пива залучити до закладів можна в реалі, впевнений засновник мережі Тім Мартін.

У медіа ще довго будуть згадувати деталі історії з недобросовісним використанням даних Facebook. Наприклад, більше половини всієї провокаційною реклами в мережі під час виборчої кампанії 2016 року сплатили підставні фірми. Один з небагатьох ідентифікованих рекламодавців був пов’язаний з Кремлем.

Facebook оголосив, що поки що поширить політику конфіденційності відповідно до GDPR – Загального регламенту щодо захисту даних – тільки на європейських користувачів. Тож близько 1,5 млрд користувачів жорсткого правового захисту будуть позбавлені.

Численні претензії конгресменів до великої кількості реклами в Facebook і досить непевні відповіді Марка Цукерберга дали журналістам привід міркувати про те, що соцмережа готова запровадити платну підписку. Не хочеш бачити рекламу в своїй стрічці – плати $11-14.

Забавно, але це дорожче, ніж платна підписка на глянець від Apple. Пам’ятаєте: 200 видань за $ 9,99? «Яблукам» досвід продажу електронних глянцевих журналів за передплатою сподобався, і тепер компанія збирається поширити практику і на новини. Власники iPhone зможуть не лише слухати за гроші будь-яку музику, а й читати будь-які новини.


ШІ проти Паркінсона

BenevolentAI
www.cbronline.com

Британський фармацевтичний стартап BenevolentAI за допомогою технологій ШІ розробляє засоби лікування багатьох захворювань центральної нервової системи, в тому числі хвороби Паркінсона, і рідкісних онкологій. Нещодавно він залучив ще кошти і став двічі єдинорогом – його ринкова капіталізація сягнула $2 млрд.

Сподіваємося, британські розробки увінчаються успіхом і допоможуть багатьом хворим на паркінсонізм, у тому числі Марті МакФлаю з трилогії «Назад в майбутнє», тобто Майклу Дж. Фоксу.


Літаюча Аліса

Летающая Алиса
zanoza-news.com

Уже двоє співробітників K.Fund Media оцінили переваги нової української дитячої книги «Аліса в Задзеркаллі» з ілюстраціями Євгенії Гапчинської та AR-анімаціями. Видавці впевнені, що повторять успіх продажів першої частини і продадуть все 350 тис. накладу.

Поділитися: