Інновації на сніданок: КМЕФ, платний Google і Uber для офіціантів

268
www.facebook.com/pg/kyiveconomicforum
Героями тижня стали Big Data і людський капітал

П’ятий Київський міжнародний економічний форум, який відбувся у столиці в четвер-п’ятницю, цього разу зібрав понад дві тисячі гостей і учасників. Більше сотні спікерів із 30 країн світу обговорювали найбільш перспективні варіанти розвитку технологічної економіки, в тому числі, наприклад, штучний інтелект (AI). Головне – це інвестиції в освіту і людський капітал.

Ключовою темою форуму стало майбутнє держав, бізнесу та громад у світі хай-тек – в умовах, коли проривні технології і швидкі трансформації одразу в багатьох секторах змінюють правила гри навіть на стабільних ринках. Експерти з різних сфер дали свої прогнози про головні чинники, які можуть вплинути на життя всього людства в найближчі роки, і висловили думку, що бізнес і держава можуть зробити, щоб використовувати нові можливості. Утім, усі вони були єдині в думці, що для інновацій потрібні таланти і розвинені екосистеми.

КМЕФ
www.facebook.com/pg/kyiveconomicforum

«Важливо забезпечити всі можливі умови, щоб таланти залишалися в країні і створювали тут успішні команди», – коментує ініціатор КМЕФ, засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

Генеральний директор компанії ACCIONA, великого інвестора відновлюваної енергетики Хосе Мануель Ентреканалес, також згоден, що «в Україні набагато більше талантів, ніж зазвичай можна знайти в країнах, що розвиваються».

А напередодні КМЕФ, у вівторок, в Києві під одним дахом зібрали інвесторів «вартістю» $300 млн. Форуму передував UNIT Investment Summit, куди з’їхалися 150 гостей з двох десятків країн.


Uber тижня

Uber
K.Fund Media

У корейському Сеулі таксисти страйкували проти запуску місцевого аналога Uber, сервісу Kakao Mobility.

Сам же Uber активно готується до IPO в 2019 році. Інвестбанки оцінили компанію в $120 млрд. Оцінка на $50 млрд більше за поточну капіталізацію найбільшого таксі-сервісу планети.

Після виходу на біржу корпорація планує вийти на новий ринок і відкрити агентство з найму тимчасового персоналу. У Uber Works можна буде підібрати працівників для заходів – офіціантів, охоронців, хостесс, прибиральників і не тільки.


Платний Google і безкоштовний переклад

Android
www.flickr.com/photos/26087974@N05

Монополія до добра не доводить. Ось Google оштрафували за монополізм на Android-пристроях на $5 млрд. І тепер Chrome, пошук і магазин додатків на Android-пристроях в Європі стануть платними для виробників гаджетів.

Натомість тепер усі навушники з підтримкою Google Assistant вміють синхронно перекладати з декількох мов. Зауважимо, тим самим андроїд-пристроям.


Facebook тижня

Facebook
K.Fund Media

Facebook йде по стопам Tesla. Акціонери вимагають, щоб Марк Цукерберг пішов з поста голови ради директорів і найняв незалежного директора, щоб не порушувати корпоративну етику.

Слідом за США, соціальна мережа показуватиме покупців політичної реклами і в Великобританії. Замовники мають проходити процес підтвердження особи і місцезнаходження.

І головна сенсація. Соціальна мережа нарешті відкрила вакансію комунікаційного менеджера по Україні, зі знанням політичної та економічної ситуації в нашій країні. При цьому працювати новому піарнику належить не в ірландському Дубліні і не на пострадянському просторі, а у Варшаві. По-перше, дві години літаком до Києва, по-друге, Європа.


Big Data тижня

Big Data School
Big Data School

«Київстар» активно працює з великими масивами даних – і для себе, і для українських компаній. Дата-аналітики компанії допомогли, наприклад, Харківському аеропорту відкрити три нових напрямки для польотів, а онлайн-сервіс Monobank зміг зменшити ймовірність відкрити кредитну лінію ненадійним позичальникам.

Однак дата-аналітиків на ринку все ще дуже мало. І мобільний оператор вирішив провести вже третю школу Big Data science, щоб отримати нові кадри.

Крім того, в Києві відкрилася школа «білих» хакерів Cyber ​​School. 40 кращих кандидатів пройдуть навчання у практиків світового рівня.

Поділитися: