Інновації на сніданок: iForum, стартапи, роботи

242
giphy.com
Останній квітневий дайджест новин вийшов виключно технологічним

Стартапи, роботи-трансформери, iForum 2018, небезпечна кібербезпека, обхід блокування, закручування регуляторних гайок в інтернеті – такими є квітневі тези світу технологій.

iForum тижня

Безумовно, подією цього тижня можна вважати ювілейний десятий iForum 2018. Він став рекордним за багатьма показниками: більше 12 тис. відвідувачів, близько 150 спікерів у залах і приблизно стільки ж компаній у виставковій зоні, традиційно поганий інтернет – і незліченна кількість тем за дев’ятьма напрямами, в тому числі блокчейн. Стежте за нашим сайтом, тут ще з’являться тексти про найбільшу тусовку навколотехнологічного сектора України.

iForum
www.facebook.com/IForumUA

Один з цікавих проектів індустрії розваг на IForum 2018 представила «Планета Кіно». Шкода, що віртуальний простір «VR-планета» поки що не виправдовує сподівань щодо числа відвідувачів: за два місяці тут пограли тільки 3 тис. осіб.

На форумі підбили підсумки конкурсу біомедичних стартапів – перше місце отримав одеський стартап QROK MEDICAL за систему навігації для лікарень.


Кібербезпека тижня

cybersecurity
www.pymnts.com

Напередодні iForum турботу про IT-сектор виявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Під час зустрічі з айтішниками він пообіцяв, що в травні Кабмін ухвалить одразу кілька рішень для спрощення ведення IT-бізнесу в Україні.

Крім того, всі обговорювали запропонований урядом законопроект змін до Кримінального кодексу з посиленням покарань за кіберзлочини. Ми також отримали коментар від голови Інтернет-асоціації України Олександра Федієнка.

За іронією долі, поки влада й айтішники обговорювали кібербезпеку, невідомий арабський хакер зламав і зашифрував новий сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Чотири години на головній сторінці висіла вимога заплатити 0,1 біткойна за дешифрування.


IT-динозаври і їх регуляторне болото

У світі технологічних гігантів все, як і раніше: закручують регуляторні гайки.

IT-гіганти публічно відмовилися брати участь у кібервійнах. 34 великі технологічні компанії, в тому числі Microsoft, Facebook, Cisco і Nokia, підписали Cybersecurity Tech Accord. Глобальну угоду про захист користувачів від кібератак, щоправда, не підписали компанії з Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї, а також Amazon, Apple, Google і Twitter.

Cybersecurity Tech Accord
root-nation.com

Єврокомісія вирішила, що час зробити прозорими комерційні відносини гігантів і невеликого інтернет-бізнесу. Законопроект обіцяє багато цікавого.

Домени Google більше не можна використовувати для обходу блокування через VPN. З 2016-го розробники і хакери активно використовували домени IT-гіганта для переспрямування трафіку.

Google провів масштабний редизайн Gmail. У новій версії найпопулярнішого в світі поштового сервісу з’явилася можливість відкладати перегляд листів.

Facebook оприлюднив внутрішні правила модерування контенту. Детальна інструкція для модераторів найбільшої в світі соцмережі нараховує близько 8,5 тис. слів на 25 сторінках.

YouTube за три місяці видалив більше 8 млн роликів. Найбільше скарг на неналежний контент надходить від користувачів з Індії.

В Європі тривають антимонопольні розслідування. Цього разу під приціл Єврокомісії потрапило останнє придбання Apple – сервіс розпізнавання музики Shazam. IT-гігант може отримати доступ до даних про клієнтів конкурентів, вважає ЄС.


Роботи тижня

робот-трансформер J-deite RIDE
www.razor.tv

Цього тижня ми багато чого дізналися про роботів. Amazon таємно працює над створенням домашнього робота. Побачити Vesta можна буде вже цього року, а купити – не раніше 2019-го.

Сінгапурські вчені створили робота для складання меблів IKEA, щоправда, невідомо, навіщо: принцип «зроби сам» – це ключова складова філософії шведської мережі.

Робот поки що вміє збирати фірмовий дерев’яний стілець за 20 хв.

А японець Кендзі Ішида втілив у реальність свою любов до аніме про трансформерів. Його синьо-білий робот, схожий на Оптимуса Прайм, за 60 секунд трансформується у двомісний спортивний автомобіль.

Поділитися: