Фейки, Facebook, футбол і Фріда Кало – слова на букву «Ф» дали приводи для найбільш цікавих новин тижня.
Де живе безпека даних та інші фантастичні створіння?
Учора, 25 травня, набув чинності GDPR – Загальний регламент захисту даних. Користувачі отримали нові права, а IT-компанії – більше відповідальності за безпеку особистих даних.
Тема приватності не менше багата, ніж скандал із Facebook. Напередодні дня G Марк Цукерберг нарешті відзвітував і перед Європейським парламентом за витік даних з Facebook. Щоправда, ставали йому питання цілу годину, а він вклався у 30 хвилин.
І засмутив тих, хто вже готує позови до соцмережі: Cambridge Analytica не збирала дані про банківські картки та інші фінансові показники користувачів, тож Facebook на компенсуватиме європейцям збиток.
До речі, скандал пішов лиш на користь соцмережі. Відвідуваність Facebook у квітні зросла на 7%.
Pravda – це брехня
Ілон Маск явно добре знайомий із творчістю Джоржа Оруелла. Ексцентричний власник Tesla добряче образився на журналістів за критику збитків його дітища, і заявив, що створить ресурс Pravda, на якому самі користувачі зможуть оцінювати, чи можна вірити конкретному журналістові.
У понеділок ми докладніше розповімо про те, як з фейками борються Ілон Маск, Марк Цукерберг і глава Youtube Сьюзан Войжіцкі.
Кібератаки проти футболу
У середу компанія Cisco оголосила, що виявила потенційне джерело зараження і кібератак VPNFilter, інфіковано близько 500 тис. модемів і роутерів у світі, причому основна їх частина сконцентрована в Україні. Можлива дата масштабної атаки – саме сьогодні, в день фіналу Ліги чемпіонів. СБУ загрозу підтвердила.
Спецслужби США запевнили, що докладають зусиль, щоб запобігти атаці, а її автором назвали російську хакерську групу Sofacy.
Утім, якщо ви читаєте цей дайджест, то, швидше за все, кіберзлочинців таки знешкодили.
І Києвом уже гуляють понад 100 тис. футбольних уболівальників з Європи, які безпечно приземлилися в «Борисполі».
Телевізор тижня
Головними гравцями ринку відеоконтенту давно стали не телеканали, а інтернет-компанії. Тому що можуть.
Amazon найняв продюсера популярних серіалів «Чорний список» і «Студія 30» телеканалу NBC для своїх проектів на Amazon TV.
У відповідь телемережа Netflix запросила 44-го президента США Барака Обаму і його дружину Мішель стати авторами документальних фільмів.
Не відстає і Sony. Втрачені позиції на ринку техніки корпорація компенсує експансією в сфері контенту, який на цій техніці дивляться і слухають. Днями вона за $2,3 млрд купила великий британський музичний лейбл EMI Music, який володіє правами на творчість Каньє Веста, Queen і ще більш ніж 2 млн пісень.
Прекрасне тижня
І давайте закінчимо новиною про красиве. У Google є чудовий проект Arts & Culture – віртуальна всесвітня художня галерея, де зібрані твори мистецтва різних країн і епох. Цього тижня в цьому глобальному музеї з’явився зал геніальної мексиканської художниці Фріди Кало. Зайдіть і переконайтеся, що Фріда – це не просто моноброва і коса-калач.