Інновації на сніданок: чекаємо на кібератаку і готуємося до 4G

265
pixabay.com
З 1 липня 4G-покриття має з'явитися в більшості областей України

Кібератака в День Конституції тільки очікується, а зв’язок четвертого покоління в діапазоні 1800 МГц точно стартує з 1 липня в більшості областей України. Блокчейн-голосування в Швейцарії, платіжна карта від PayPal і перемога Uber у Лондоні – в останньому червневому дайджесті.

Кібератака тижня

Сергій Демедюк
www.flickr.com/photos/eu2017ee

Напередодні Дня Конституції глава національної кіберполіції України Сергій Демедюк попередив в інтерв’ю Reuters, що кіберкопи готуються відбити чергову потужну атаку на об’єкти критичної інфраструктури країни. Будуть це аналоги Petya, NotPetya, WannaCry та інших шифрувальників, або хакери виберуть інший сценарій, невідомо. Однак з початку року кіберполіцейські фіксують інфікування внутрішніх мереж стратегічних організацій файлами шкідливого ПЗ, дата активації якого незрозуміла. Так чи інакше 99% слідів ведуть до РФ, стверджує головний кіберполіцейський.

З Днем Конституції, українці! Дотримуйтеся правил кібергігієни.


4G-новини тижня

pxhere.com

Два з трьох найбільших мобільних операторів України – «Vodafone-Україна» і lifecell – з 1 липня анонсували запуск мережі 4G в діапазоні 1800 МГц. У 262 і 50 населених пунктах країни, 10 і 17 областях відповідно. «Київстар» поки що мовчить і тримає інтригу.

Зате на ринку 4G, здається, з’явився новий гравець. Антимонопольний комітет України дозволив китайській компанії Xinwei та її дочірньому українському телеком-оператору «Просат» купити власника колись відомого «кавунового» мобільного бренду FreshTel. FreshTel працював у стандарті WiMax і в діапазоні 3,5 ГГц.


Uber тижня

Uber
www.flickr.com/photos/senatormarkwarner

Новина, власне, одна: суд Лондона два дні розглядав апеляцію Uber з вимогою відновити ліцензію на перевезення в 9-мільйонному мегаполісі.

Найбільший таксі-сервіс світу прогнозовано переміг. Однак ліцензію видали «умовно-достроково» – на 15 місяців замість п’яти років і з безліччю жорстких застережень.


Facebook тижня

Facebook
pixabay.com

Марку Цукербергу пощастило менше, ніж гендиректору Uber Дарі Хосровшахі. Акціонери, які володіють часткою в $3 млрд, об’єдналися і зажадали, щоб Цукерберг пішов у відставку з поста глави ради директорів. Він володіє більшістю голосуючих акцій в компанії і контролює ще левову частку, а тому фактично узурпував владу. Інвестори вимагають припинити корпоративний конфлікт інтересів і нарешті найняти незалежного генерального директора.


Повна перемога блокчейн-демократії

Швейцарія
www.flickr.com/photos/chrischappell

До повної перемоги блокчейна впевнено йде Швейцарія. До 1 липня тут триває тестування системи електронного голосування на основі блокчейн. Жителі місцевої Кремнієвої долини – міста Цуг, що мають електронний ID, можуть проголосувати зі смартфона.


Безготівкові новини тижня

PayPal, популярна всесвітня платіжна система, через відсутність якої давно страждають українці, запускає власну платіжну картку. Цією карткою можна сплатити покупки через мобільний платіжний додаток Venmo в двох мільйонах інтернет-магазинів.

В Україні «ПриватБанк» та Visa запустили технологію оплати відбитком пальця. Біометрична оплата стане в нагоді малому і середньому бізнесу – приймати оплату можна буде на планшет і смартфон.

Тепер чекаємо відповіді від MasterCard – наприклад, про оплату усмішками, як в Alibaba.

монети
ukranews.com

І третя безготівкова новина: з 1 липня магазини зможуть округляти загальну суму чеку у разі розрахунків готівкою. Тож розбивайте свої скарбнички і здавайте їх у банки: металевий дріб’язок поступово відходить у минуле.


Інноваційний парк тижня

Innovation District ІТ Park
www.the-village.com.ua

Львів’яни анонсували проект власного інноваційного парку – Innovation District ІТ Park обіцяють побудувати за $160 млн. На території будуть офіси, бізнес-центри, конференц-зали, фуд-корт, власний готель і освітній кампус.

Поділитися: