Інновації на сніданок: AI крокує планетою, а Барбі стала програмістом

357
www.shutterstock.com
Штучний інтелект допоможе астронавтам, шопоголікам і рекламістам

Штучний інтелект (AI) дав максимум новин цього тижня. Технологією AI оснащені «розумне» дзеркало в модному магазині та копірайтер для Alibaba, борець із фейками у Facebook і робот-помічник для астронавтів МКС. А лялька Барбі тепер навчає основ програмування.

Alibaba тижня

Alibaba logo
www.shutterstock.com

Китайський ритейл-гігант Alibaba цього тижня приготував одразу дві яскравих новини.
По-перше, холдинг представив концепт магазину з модним консультантом-нейромережею. «Розумне» дзеркало для шопінгу FashionAI радить шопоголікам, що вибрати і з чим поєднувати. Сьогодні останній день демонстрації, тож якщо ви в Гонконгу, поспішіть до місцевого політеху.

До пару «розумному» дзеркалу корпорація Джека Ма впровадила AI у процес копірайтингу рекламних текстів для інтернет-магазинів – щоби продавцям Aliexpress було простіше просувати свої товари. Штучний інтелект генерує до 20 тис. рядків на секунду.


Епопея із Facebook

Facebook app
www.shutterstock.com

Як виявилося, цілий тиждень наприкінці травня – на початку червня через технічні збої у Facebook раніше заблоковані френди 800 тис. користувачів соцмережі були розблокованими і могли бачити їхні підзамки та іншу інформацію, а також написати в особисті повідомлення всілякі неприємні речі. Утім, Facebook уже виправив цей збій – але зізнався в цьому рівно через місяць.

Зате соцмережа вирішила скасувати заборону на рекламу криптовалюти, хоча рекламувати ICO тут, як і раніше, не можна.

Для боротьби із фейковими новинами Facebook вирішив придбати британський стартап Bloomsbury AI, імовірно за $23- $30 млн.

Головне, щоб із цим стартапом потім не сталося, як з трьома раніше купленими додатками. Facebook закриває Moves, Hello і tbh – месенджер, де тінейджери могли обмінюватися анонімними лайками, який компанія купила всього вісім місяців тому.


Google тижня

Google logo
www.shutterstock.com

Пошуковик здійснив ребрендинг AdWords. Від липня користувачам доступні три нових інструменти реклами – Google Ads, Google Marketing Platform і Google Ad Manager, на будь-який смак і професійний рівень.

І хороша новина: українцям доступний свіжий безкоштовний онлайн-курс Digital Workshop від Google рідною мовою. Випускники курсу зможуть сміливо надавати сертифікат від Бюро інтерактивної реклами в Європі на співбесідах під час прийняття на роботу.


Банківська сенсація тижня

угода «ПриватБанку» і китайської компанії China UnionPay Group
ПриватБанк

Сенсацією тижня стала угода «ПриватБанку» і китайської компанії China UnionPay Group. Проект грандіозний: китайські платіжні картки UnionPay почнуть приймати у всій мережі банкоматів і терміналів «Привату» приблизно через півроку, з початку 2019-го.

Сьогодні у світі емітовано вже 6 млрд карток UnionPay, і це найбільша платіжна система у світі.


Милота тижня

«подушка безпеки» для смартфона
www.theverge.com

По-перше, німецький студент Філіп Френцель розробив «подушку безпеки» для смартфона. Винахід реагує на стан вільного падіння і випускає спеціальні «лапки».

По-друге, в Кенії вирішили використовувати проект Loon від Alphabet – роздавати інтернет з великих повітряних куль – для далеких сіл у савані та горах. Минулого року «кульки» допомогли відновити зв’язок у Пуерто-Ріко після урагану.

По-третє, у Німеччині генетики вперше отримали ембріон з ДНК майже вимерлого північного білого африканського носорога. Якщо все піде вдало з ЕКЗ, то носорожик «з пробірки» може з’явитися через три роки.

По-четверте, на Міжнародну космічну станцію відправився робот-помічник для астронавтів Саймон. Нехай він і нагадує баскетбольний м’яч, зате має AI і допоможе проводити експерименти у відкритому космосі.

Ну й наймиліша новина: лялька Барбі на 60-му році існування вдягла джинси і футболку, зав’язала волосся у хвіст і навчилася програмування. Більше того, вона готова навчити основ написання коду і базових принципів програмування дітей – на платформі Tynker.

Поділитися: