Інновації на сніданок: 4G в квітні й супутниковий інтернет від Маска

136
www.govtech.com
Найцікавіше за тиждень – в суботньому чтиві від K.Fund Media

Головними ньюсмейкерами тижня стали, цілком передбачувано, Ілон Маск зі своєю компанією SpaceX і – несподівано – президент «Київстара» Петро Чернишов.

Новина тижня – 4G в Україні вже у квітні

Компанія «Київстар» лише трохи поступилася Ілону Маску за яскравістю новинного приводу, зате він набагато практичніший для України. Загалом, перша мережа стандарту 4G буде розгорнута в декількох містах вже в квітні.


Польоти тижня – Falcon 9 і МАУ

Вишнева Tesla Ілона Маска стрімко летить до Марса. Якщо ви вже скучили, зазирніть на сайт і подивіться, де вона зараз.

А краще переглянете запуск Falcon 9, який відправив у космос два тестових супутники для проекту планетарного супутникового інтернету.

Новий Boeing 777 від авіакомпанії МАУ, звісно, не Falcon 9, але теж може понести пасажирів далеко за океан. Заодно компанія анонсувала нові напрямки.

Криптоновини тижня

maxresdefault

Проблема регулювання криптовалютного ринку збентежила й парламентарів Великобританії (мало їм Брексіта, а тут ще й біткойни).

Як зібрати гроші на криптовалюту й не потрапити в поле зору комісії з фондового ринку? Відповідь є у Павла Дурова. Його Telegram вже залучив $850 млн, а тепер за секретною підпискою має намір зібрати ще стільки ж.

«Сертифіковано шаріатом» – це криптовалюта з Малайзії.

Зате у венесуельців Petro забезпечена нафтою.

У Фінляндії свої проблеми – що робити з конфіскованими біткойнами. В обіг їх пускати не можна, адже офіційно це не валюта, а просто так вони дешевшають.

Довгі руки хакерів дотяглися вже практично до святая святих – міжбанківських переказів SWIFT, древніх і надійних.

Український бізнес вчиться на чужих помилках: цього року компанії мають намір удвічі збільшити витрати на кібербезпеку.


Хороші новини тижня

«умные» очки для слабовидящих
inhabitat.com

В Ізраїлі вдосконалять «розумні» окуляри для людей з вадами зору, які читають на вухо власнику цінники в магазинах, дорожні знаки і взагалі допомагають орієнтуватися в навколишньому світі.

Паралельно американська компанія RightEye розробила прості тести для визначення симптомів небезпечних захворювань за синхронністю руху зіниць.

Австралійці між тим винайшли графенову плівку для очищення морської води від забруднень.

Щоправда, Сейшели і фонд Леонардо ді Капріо, кажуть, пішли ще далі й оголосили акваторію Індійського океану площею розміром з Британію заповідною зоною в обмін на держборг острівної держави.

Компанії Tesla виявилося мало побудувати в Австралії найбільший у світі акумулятор – тепер Ілон Маск пропонує модернізувати всю енергосистему п’ятого континенту.


IT-мамонти тижня

Google
www.androidupdated.com

Google на цьому тижні запропонував кілька оновлень. По-перше, Google Assistant, конкурент Siri, нарешті вивчить російську й польську. Про українську наразі не йдеться.

Компанія об’єднала свої платіжні сервіси в один, назвавши його просто Google Pay, і запустила автоматизовану рекламу на платформі Google Adsense.

Тому що доведеться думати, звідки взяти $209 млн, щоб покрити позов до Google від квіткового магазину за те, що покупці, вбиваючи в пошук назву магазину, бачили рекламу конкуруючих продавців.

Facebook пригальмував з подальшим регулюванням новинної стрічки, але пообіцяв в травні показати щось дивовижне і пов’язане з віртуальною і доповненою реальністю.

Twitter заборонив одночасні репости з різних акаунтів, чим ускладнив життя ботофермам.

Intel планує інвестувати $5 млрд в розширення виробництва в Ізраїлі. Хоча краще би в Україні.

У Сан-Франциско у Uber з’явився аналог маршруток – сервіс Uber Pool Express. Чи з’явиться таке в Україні, поки що невідомо.


Українські технології тижня – фінтех і агротех

агро
agro_business

У UNIT.City представили карту українських fintech-стартапів. Виявилося, що головною проблемою для таких компаній стає пошук фінансування: айтішники вміють робити хороший продукт, але не продавати його інвесторові. Тому керувати звуть екс-банкірів.

Учасники іншої конференції – AgriTech – розповіли, що відбувається у сфері високих технологій в АПК.

Просто зараз у Києві проходить агрохакатон, і варто сподіватися, що він дасть кілька хороших проектів.

Читайте K.Fund Media й не мерзніть. До весни лише п’ять днів.

Поділитися: